EXCURSIE BEDRIJFSSCHOOL NAAR ONDERZEEDIENST ROTTERDAM zouden nemen, maar de SB-jongens, die in het begin van de strijd een kleine voorsprong hadden genomen, roeiden regelmatig en trokken fel aan de riemen; zij stonden deze voorsprong niet meer af. Hiermede was het vonnis al voltrokken en had de Gusto de beker veroverd. De laatste wedstrijd tussen de MB en de Zeekadetten was dan ook niet meer dan een formaliteit. Niettemin gaf de MB geen duimbreed toe en won ook deze laatste wedstrijd. Daarmede werd de uiteindelijke stand 40. Onze roeiers hebben daarmede een prachtige prestatie ge leverd. De bootslieden, de gebroeders Gerrits, hebben echter door hun leiding een leeuwenaandeel in deze overwinning gehad. Na afloop gingen de roeiers in een feestroes en onder luid gejubel en indianenkreten naar de kantine, waar een heerlijke drank de vreugde over de zege bevestigde. Daarmede was een eind gekomen aan een onder ideale weersomstandigheden gehouden wedstrijd. M. M. Na de tewaterlating van het m.s. „Leiderkerk" werden we door de Commandant van het Zeekadettencorps uitgenodigd tot een bezoek aan Marine Onderzeedienst te Rotterdam. We scheepten ons dus snel in en vertrokken. De stemming was opperbest, vooral onder de Gusto-jongens, die zich deze middag zo kranig geweerd hadden en de beker in de wacht hadden weten te slepen. De inscheping was een aardige gebeur tenis en zodra we de haven uit waren kwam de volkszang goed los, hetgeen de stemming er in hield. Al gauw kwam de aanlegsteiger van de Marinebasis in zicht en kort daarna meerden we af. Op de Marinebasis werden we door enige leidende figuren ontvangen en werd het gezelschap in vier groepen verdeeld. Het eerste, dat we te zien kregen waren de lange gangen, waartussen grote waterbassins zijn aangebracht .Dit soort aanleghavens is in de orlog gebouwd om de Duitse onderzeeërs een veilige schuilplaats te geven. Hier en daar zag men grote gaten, die waarschijnlijk door voltreffers van Engelse bom menwerpers zijn veroorzaakt. Dan komen we in een grote hal, waar we vol verwondering blijven staan. Een der officieren vertelde ons uitvoerig over allerlei dingen. (0) 131

Het Zeskant | 1958 | | pagina 17