UIT ONS MIDDEN Zo zagen we ook de „sigaren" liggen, hetgeen de torpedo's waren. Deze torpedo's liggen geheel gemonteerd klaar, met uitzondering van de koppen. De koppen, die met trotyl-ladingen gevuld zijn, liggen ook in de hal klaar, maar op lorries, zodat ze in geval van nood (brand bij voorbeeld) direct naar buiten gereden kunnen worden. Verder kregen we uitleg van de werking van het snuiver-apparaat en over de torpedo-lanceerbuizen enz. Vervolgens begaven wij ons naar buiten om een aantal één-mans torpedo's of onderzeeërs te bezoeken. De ons rondleidende officier gaf grif toe, dat het niet prettig was in oorlogstijd daar een plezierreisje mee te maken en we geloofden hem graag. Dan achterom naar de aanlegsteiger, waar we de „Tijgerhaai" mochten bezoeken. We werden daar hartelijk ontvangen door de bemanning, die ons rondleidde en ons wat over het mechanisme van de onderzeeër vertelde. Toen we weer vaste grond onder de voeten hadden gingen we naar de barakken, waar heerlijke soep voor ons klaar stond. Dat wilde er wel in! Na de maaltijd gingen we naar de filmzaal, waar enkele films ge draaid werden, o.m. van de sportdag op Koninginnedag. Daarna pauze, waarin we een consumptie kregen. Na de pauze vond de officiële uit reiking van de beker plaats en toen was het tijd om naar huis te gaan. Een goed geslaagde dag was prettig en vlot verlopen. En waarvoor wij gaarne onze hartelijke dank betuigen aan de leiding van de „Spica". B. R. In dienst getreden; 1-9-1958 J. Stout, 1.1.-tekenaar tekenkamer M.B. 8-9-1958 P. van Veene 1.1.-machinebankwerker. 8-9-1958 K. Clausing, electrisch lasser afd. S.B. 24-9-1958 Ch. K. de Wild, kotteraar afd. M.B. Gehuwd: 31-7-1958 G. M. van Geene en J. J. Aben. 18-8-1958 J. Beentjes en M. C. C. Beentjes. Geboren: 23-8-1958 Pieter Dirk, zoon van M. Verlinde en C. W. Verlinde-Bas. 28-8-1958 Arie, zoon van A. Maris en E. Maris-Onink. 10-9-1958 Hans, zoon van P. J. Schuurman en E. K. Schuurman- Be- zuyen. 18-9-1958 Johanna Hendrika, dochter van R. Kuiper en H. Kuiper- v. d. Sluis. 132 (0)

Het Zeskant | 1958 | | pagina 18