DE ZEEARMEN GAAN DICHT De elevators" voor het transport van de bananen. gever van de C.O. 377/78 er momenteel over denkt deze nieuwe sche pen van vaste „elevators" te voorzien, die dus deel zullen uitmaken van de uitrusting van het schip, voor zover ons bekend is dit een primeur. Een apart probleem vormt de haven van New Orleans in de Verenigde Staten. Daar is de kade aan de „Desire Street" namelijk uitgerust met vaststaande „elevators", welke op een bepaalde afstand uit elkaar staan. Wil een reder daar nu tegelijk uit alle ruimen kunnen lossen dan moeten de luikhoofden van zijn schip op diezelfde afstand uit elkaar staan. Ook bij de C.O. 377/78 is hiermede rekening gehouden. Verder moet het schip uitgerust worden met de voor de lading te ge bruiken laadbomen van 3 of 5 ton. Uit dit alles blijkt dus wel heel duidelijk, dat die doodgewone banaan heel wat eisen stelt aan het schip, dat hem vervoert. Als U straks zo'n mooi schip in de haven ziet liggen, dan weet U nu waarom het zo hoog op de golven ligt, haar lijn zo'n snelheid uitdrukt, haar huid zo licht van kleur is, waar haar deuren in de zijden voor dienen en waarom zij zoveel dekken telt. Ir. B. (Verschure) II. De voornaamste werken in vogelvlucht. „De Deltacommissie is door haar nadere studie gesterkt in haar over tuiging, dat de afdamming van de zeearmen tussen de Rotterdamse Waterweg en de Westerschelde de enig aanvaardbare oplossing biedt voor de beveiliging tegen stormvloeden. Deze werken vormen te zamen één onverbrekelijk geheel." Deze samenvatting schreef de Deltacommissie in het advies, dat zij op 18 oktober 1955 uitbracht. In het eerste artikel hebben we gezien 117

Het Zeskant | 1958 | | pagina 25