kijkje OVER BUURMAN's SCHUniNG „Terug tot de natuur", is een kreet in het J K-nieuws, die ons uit het hart gegrepen is. De redaktie verwijlt bovendien nog even in de sfeer der boven-natuur, wanneer zij enkele opmerkingen maakt over de plasticiteit van de geest. In een stukje, dat overigens handelt over het leren en gebruiken van de taal, trof ons juist deze beeldspraak als tè stout, tè materialistisch. Historisch-dialektisch wellicht verdedigbaar, maar geenszins Kinderdijks. De Klop-rcdactie beschuldigt Gédégé ervan, dat hij gezegd zou hebben, dat het hele winterprogramma van de personeelsvereniging in kannen en kruiken is. Nou, als het de goede kannen en kruiken zijn van de juiste Schiedamse merken dan kan het een gezellige winter worden. Maar Gédégé hééft het niet letterlijk zo gezegd, redaktie! Vreemde smaken tref je soms in Amsterdam. Een geacht jubilaris kreeg daar vier flessen tomatensap, ter vervanging van een ander soort vocht waarschijnlijk in de geest van de hierboven aangestipte Schie damse produkten waarvan de jubilaris niet meer scheen te houden. Zijn echtgenote kreeg een fles eau de Cologne. Haar vroegere voorkeur vinden we helaas niet vermeld. Bij Gusto is nu het gutsen geautomatiseerd en dat is een goed idee; daar voorts de motor van de hoonmachine scharnierend gemaakt is en de schaar een nieuwe aanslagstoot heeft gekregen, zullen vele kantoor bedienden de indruk hebben gekregen, dat het laatste woord op tech nisch gebied gesproken is. Dat is niet zo. De ideeënbus blijft ook verder geopend. Conrad-Stork geeft informatie omtrent het wassen van nieuwe blauwe werkkleding, ontleend aan het proefstation voor wasserij-onderzoek in Delft. Onzerzijds vernemen wij dat daar ook gewerkt wordt aan metho des voor het afsoppen van net-gedragen rode brillen. Wij houden U graag op de hoogte Bij L.S.Z. stelt een meneer, dat de lezers niet precies zouden weten wie er in de oudheid in Zuidfrankrijk woonden. Wij wensen hiertegen met de meeste kracht stelling te nemen en stellen er prijs op te ver klaren, dat wij althans dat wèl wisten. Wij nemen deze zaak zeer hoog op en zijn niet bereid ons standpunt te wijzigen, zelfs al zou er oorlog, kabinetscrisis of loonronde door ontstaan

Het Zeskant | 1958 | | pagina 28