AAA DE UIMill (II) WEISK „H.A.M. 304" de Duitse Bondsregering de vererende opdracht kreeg één van deze zuigers te bouwen en wel die voor de Weser. De andere is bestemd voor de Jade en wordt in Duitsland zelf gebouwd. De Weser-zuiger zal bij onze vennoot de Werf Gusto worden gebouwd en wel onder het num mer C.O. 413. Het wordt een hopperzuiger van 110 meter lengte en met 2 soepele zuigbuizen. Het schip krijgt een laadruimte-inhoud van ongeveer 3000 m3, die in één uur gevuld moet zijn met zand, waarna de zuiger met een snelheid van 14 knopen naar zee vaart om de lading te lossen. Het laadruim kan ook door de zandpompen leeggezogen worden, waar bij dan het zand op de wal kan worden gespoten. De beide schroeven en zandpompen worden electrisch aangedreven, waarvoor een complete en zeer uitgebreide diesel-electrische installatie wordt ingebouwd. De zuiger wordt uitgerust met de modernste meetapparatuur op bag- ger-technisch en nautisch gebied, teneinde het hoogst bereikbare rende ment te verkrijgen. Aan boord komen ruime verblijven voor een be manning van 50 koppen, waardoor de zuiger in staat zal zijn een continu dag- en nacht-bedrijf te onderhouden. De leveringstijd is bepaald op oktober 1960. Dat lijkt nog ver weg, maar er moet nog een massa werk verzet worden. Wij vertrouwen, dat de I.H.C. ook deze opdracht tot volle tevredenheid van de opdrachtgeefster zal volbrengen. W. (Gusto) C.O. 414 - NEDERLAND Nauwelijks „gewend" aan het bezit van de prachtige order uit Brazilië, de even belangrijke opdracht voor twee reuzesleepboten voor het Suez- kanaal en de grote hopperzuiger voor de Weser zijn we in augustus ver blijd door een vierde bestelling van zeer bijzondere aard. Bijzonder, omdat het ook een van de grootste sleephopperzuigers geldt, welke ooit op de IHC-werven, ja waarschijnlijk wel in Europa, ge bouwd zijn. De „HAM. 304", zoals onze C.O. 414 zal heten, wordt een schip van 86 X 16 X 7,30 m met een lengte over alles van 92,50 m en een bun- inhoud van 2500 m3. Het werktuig wordt voorzien van een flexibele sleepzuigbuis geschikt om tot 20 m diep te kunnen baggeren. 112

Het Zeskant | 1958 | | pagina 4