WASSEN VAN NIEUWE BLAUWE WERKKLEDING cJïanouUingójoncló In een van de Philipskoeriers werd een aardige tip gegeven voor het wassen van nieuwe blauwe werkkleding. Het probleem „vaal worden" kwam aan de orde, waar onze moeders of vrouwen ook wel eens voor gezet worden. Daarom leek het ons aardig dit artikeltje voor de dames te publiceren. Volgens het Proefstation voor Wasserij-onderzoek in Delft, zijn er vaak klachten over blauwe werkkleding, die er na de eerste keer wassen al erg vaal uitziet. Dat komt doordat bij katoenen weefsels, die volgens een zeer gebruike lijke methode blauw zijn geverfd en geappreteerd, wanneer ze met een soda- of zeepoplossing worden behandeld, het apprêt (de pap) in de oplossing gaat en daarbij een groot deel van de kleurstof meeneemt. Wordt het goed echter behandeld met schoon warm water, zonder soda of zeep, dan lost het apprêt op zonder dat de kleur noemenswaard wordt aangetast. Dames, gij stelt er natuurlijk prijs op dat Uw man of zoon ook bij zijn werk netjes gekleed gaat. Draagt hij blauwe werkkleding dan moet de blauwe kleur van het nieuwe goed zo lang mogelijk behouden blijven. Leg daarom blauwe overalls of jassen, die U voor de eerste keer gaat wassen, eerst een uur in warm water. Wring ze uit, spoel ze na in een nieuwe hoeveelheid warm water en wring ze nogmaals uit. Daarna kunt U ze indien nodig weken in sodawater of ze direct op de gewone manier wassen. Het bestuur van het aanvullingsfonds maakt bekend, dat in overleg met de vaste commissie werklieden in enkele vacatures in het bestuur is voorzien, zodat het bestuur van het aanvullingsfonds thans bestaat uit de heren: A. Jansson (voorzitter), J. Waterreus (secretaris), G. Kors- wagen, A. v. d. Kraan en H. v. d. Graaf (Slikkerveer). Het Bestuur (0) 145

Het Zeskant | 1958 | | pagina 15