KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUniNG C-S besteedt aandacht aan de gevaren van de televisie. Het schijnt, dat wij U en wij meer bewust naar de radio moeten luisteren en naar de televisie moeten kijken. Anders vervlakken we. Nu worden wij onzer zijds altijd danig geprikkeld door de gewone mannen, die voor de radio het hunne ervan staan te zeggen en al dan niet van de wieg tot het graf de puntjes op de i zetten, kortom: zonder U aan het woord te laten voor hun eigen standje staan te redeneren, dat wij graag een beetje vervlakt zouden raken. Bij de radio kunt U kiezen uit allerlei zenders, bij de televisie slechts tussen aan en uit. Bij de huidige programma's is het gevaar voor vervlakking hogelijk denkbeeldig Zo bij Gusto de Jeugdspaarwet, bijgenaamd het „Ideaal Spaarplan De Zilvervloot". Nu is sparen uiteraard altijd lofwaardig en voor jongeren, waarvan de meesten toch binnen afzienbare tijd in het huwelijksbootje stappen, zelfs min-of-meer vanzelfsprekend. Maar dat enerzijds het in houden van hoge belastingen en anderzijds het belonen van spaarzin het ideale spaarplan zouden vormen, is een conclusie die wij graag voor rekening van de verzinners laten. Gelukkig staat daar in Sliedrecht wanneer wij ons afkeren van het alledaagse en laag-bij-de-vloerse nog steeds en steeds weer tot ver bazing van elk die 't hoort en ziet een bolwerk van ruige mannenkracht, in de vorm van simpele verzen. Wij doelen vanzelfsprekend op het oeuvre van Gédégé. Gebrek aan plaatsruimte en medewerking van het blad, dat verschijnt op de achterzijde dezes, maken het ons onmogelijk U deelgenoot te maken. Maar 't was weer raak. Ook raak was het Bemetel-examen, waarvoor LSZ twaalf geslaagde deel nemers opleverde. Geruststellender dan alle knappe koppen en radio heren, die steeds maar met ons aller geestelijk welzijn bezig zijn, is voor ons de gewone man, die er niet alleen maar wat van zegt, maar er ook wat aan doet. Als U dat door hebt, zult U nooit het onderwerp van bespreking worden van de nieuwe rubriek, waarmee „De Schakel" volgende maand start. Titel: „Wat doet Uw man in ons bedrijf?". Een moeilijke vraag en het antwoord is niet zonder maatschappelijke konsekwenties. Want wat ge beurt er met de mannen, wier vrouwen deze vraag niet naar genoegen beantwoorden? Kan de Schakel-redactie het niet beter aan de afdelings chefs van de betrokkenen vragen? Deze vraag hoeft niet meer gesteld te worden ten aanzien van de heer v. Z., jubilerend kassier van J. K. In tegenstelling met de vele beroeps genoten over wie de kranten ons met zo'n pijnlijke nauwkeurigheid heb ben voorgelicht, heeft hij tientallen miljoenen door zijn handen laten gaan, om niet te zeggen door zijn vingers laten glippen. Sommigen zouden hier spreken van gemiste kansen, anderen van een wei-besteed leven. Het ligt er maar aan aan welke kant van de tralies, of aan welke

Het Zeskant | 1958 | | pagina 24