WÊÊBÊÊÊBm «9 Toen tegen het middag uur Den Helder werd be reikt en de loods aan boord was geklommen, zette het schip koers naar een min der onstuimig gebied op de rede van Texel, waar de baggerproeven gehou den zouden worden. Het uitbrengen van de bagger- ankers nam nogal wat tijd in beslag, zodat eerst om 2.30 uur met baggeren kon worden begonnen. Al spoedig bleek, dat de grondsoort voor het werken met de grijpers niet bijzonder geschikt was; daarbij kwam nog, dat de kraanmachinisten nog niet goed overweg konden met de bediening van de kranen. Met een lading van circa 800 ton keerde het schip tenslotte in Den Helder terug. De volgende dag werd begonnen met deze 800 ton weer in zee te lossen, waarna een beter geschikte baggerplaats werd gezocht. Toen een plaats, die voldeed aan de gestelde eisen voor wat diepte en grondsoort betrof, gevonden was, bleek weldra dat de resultaten gunstiger zouden zijn dan de vorige dag. Men werkte ditmaal met de scheepsankers. De machinis ten bereikten een veel hoger tempo met het logische gevolg dat de hopper sneller gevuld raakte. De vertegenwoordigers van onze cliënt uit Basrah toonden zich tevreden over de behaalde resultaten. Op verzoek van de Lloyd's surveyor werd na de baggerproef een anker- proef gehouden. Ook deze proef verliep naar wens, al toonde het S.B.- anker zich halsstarrig en weigerde het beslist de zeebodem weer te ver' laten. De officiële mijlenvaart en de duur- en manoeuvreerproeven, die voor de laatste dag waren bewaard, verliepen eveneens zeer vlot, zodat èn de verte genwoordigers van de cliënt èn het personeel van de werf de terugreis naar Amsterdam voldaan aanvaardden. Het schip is daarop voor de overtocht naar Basrah in ge reedheid gebracht en na een voorspoedige vaart, aldaar in bedrijf gesteld. Sch. (Verschure) 125

Het Zeskant | 1958 | | pagina 5