7deeëh> VERGADERING VAN DE IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 25 OKTOBER 1958 goed. We hebben nog opdrachten in portefeuille; daarin hebben de optimisten gelijk. Maar de pessimisten hebben gelijk als ze zeggen, dat de tijd snel gaat. En we zijn het zeker niet eens met de lieden, die uit gaan van de stelling: Wie dan leeft, wie dan zorgt. Neen, we zouden het heel anders willen zeggen, namelijk: „Wie dan wil leven, moet nu zorgen! Dat is zeker ook het standpunt van onze directie, die steeds bezig is te trachten nieuwe opdrachten in de wacht te slepen. Maar dat gaat niet meer zo gemakkelijk als vroeger. Er is een tijd geweest, dat de reders blij waren als de werven op een niet al te lange termijn een schip voor hen konden bouwen. Maar dat is er niet meer bij! Tegenwoordig moet voor iedere opdracht gevochten worden. Het devies van de Spoorwegen „Vlug, veilig en voordelig" kan voor de werven worden vertaald met „Goed, gauw en goedkoop". Of de directie aan deze drie voorwaarden kan voldoen, ligt in onze eigen handen. De directieleden kunnen het schip niet alléén bouwen. Daarvoor zijn nodig tekenaars en afschrijvers, lassers en bankwerkers, draaiers en timmerlieden, bazen en kantoorbedienden. We moeten het met ons allen goed doen en gauw doen en goedkoop doen. We moeten beseffen, dat alleen als we allemaal deze drie voorwaarden voor ogen houden en er naar handelen, de vraag „Hoe gaat het met de Werf Gusto?" naar waarheid kunnen beantwoorden met „Goed, dank je!". Idee 2 (1956) P. Ligthart. Scharnierende hangstelling aan schepen. Voor dit idee is destijds een aanmoedigingspremie gegeven. Het grondidee is echter later verbeterd en tot uitvoering gebracht. De aanvankelijk toe gekende aanmoedigingspremie wordt gewijzigd in een premie van 25, W. 138 10)

Het Zeskant | 1958 | | pagina 8