Idee 25. J. Boshoven. Albikken van lasnaad door middel van kleine luchtrevolver. Toepassing van het idee geelt een snellere werkwijze. Premie 7,50. Idee 28. A. C. Buitendijk. Reinigen van banken en werktuigen met petroleum onder luchtdruk. In een andere afdeling is een apparaat, als door inzender bedoeld, reeds aanwezig; het wordt slechts sporadisch gebruikt. Aanmoedigingspremie 5, Idee 33. G. JP. v. d. Wolf. Beperking van slijtage van staalgrit. Het idee is reeds uitgevoerd en voldoet goed. Premie 25, Idee 35. W. Alzani. Meenemercenter voor het draaien van draadstangen, waarop over de gehele lengte draad komt. Het idee is toegepast en voldoet goed. Het houdt echter het gevaar in van beschadiging van het andere center als het meenecmcenter te vast wordt aangedraaid. Mag alleen gebruikt worden als een andere werkwijze niet mogelijk is. Premie 25, Idee 36. J. Koedood. Nieuwe methode voor het uitsnijden van ronde gaten in papieren mallen, tot 3 m. Het idee is goed, maar de toepas singsmogelijkheid is beperkt. Premie 7,50. Idee 37. J. Koedood. Nieuwe methode voor het uitsnijden van ronde gaten in papieren mallen, tot 35 cm. Hiervoor geldt hetzelfde als voor idee no. 36. Premie 7,50. Idee 38. Th. Verschuuren. Het branden langs mal voor het maken van sleuven in pijpen. Het idee is goed en kan zonder bezwaren worden toe gepast. Het geeft dan een betere werkwijze. Premie 25, Idee 39. P. Bleecke. Het inzetten van afstrijkers in gland voor cylinders voor bouw no. 150. Dit is een min of meer bekende werkwijze, die met succes op een nieuw soort werk is toegepast en goed voldoet. Premie 12,50. Idee 40. Wv. d. Wilt. Verstelbare schraag. Het idee op zichzelf is goed. Er zijn echter kort geleden betere schragen in gebruik genomen, waar door dit idee niet meer voor uitvoering in aanmerking komt. Aanmoedigingspremie 5, Idee 41. K. Flik. Vastzetten van pijpleidingen met behulp van een sta len mcenemer op boortol. Deze werkwijze voldoet goed en geeft een besparing op de arbeidstijd. Premie 25, (0) 139

Het Zeskant | 1958 | | pagina 9