VIER VRAGEN 1. Hoe komen we tot veilig werken? 2. Is veilig werken moeilijk? 3. Is veilig werken nadelig voor het product? 4. Kost veilig werken geld? Ziethier vier vragen, die stuk voor stuk voor ons allen belangrijk zijn. Zowel voor ons ieder persoonlijk als voor het bedrijf. Laten we ze maar eens in het kort behandelen. 1. Hoe komen we tot veilig werken? De veiligheid bij ons op de werf, in de fabriek of op de montages wordt geheel bepaald door de goede geest of sfeer, die daar heerst. Ontbreekt deze goede geest of sfeer, dan kunt U er van op aan, dat er iets niet klopt en dat er veel ongevallen plaats vinden. Het antwoord op vraag 1 is simpel genoeg. We komen tot veilig werken door allen, te beginnen bij de leiding, er voor te zorgen, dat onze afdeling een afdeling is, waar het goed is te werken. Een prettige afdeling, waar goede verstandhoudingen heersen. Dan komt het veilig werken vanzelf. 2. Is veilig werken moeilijk? Deze vraag kunnen we onvoorwaardelijk met NEEN beantwoorden. Want als de onderlinge verstandhouding goed is, dan vindt ieder het vanzelfsprekend (en als plicht, omdat hij mens is) onveilige hande lingen en onveilige situaties op te sporen, ze weg te nemen of te bevoeg- der plaats te melden! Dan wacht men niet totdat er een ernstig ongeval heeft plaats gevonden, om dan pas plotseling actief iets te gaan doen tegen de onveiligheid en een paar dagen later weer in oude sleur te vervallen. Neen, mijne heren, het antwoord op vraag 2 luidt NEEN! 4 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 10