„HET LAND VAN FJORDEN EN FJELDEN" 1 *1 Noorwegen, het land van de fjorden, van de bergen, het land ook van de middernachtzon. Daarheen was het dat de cineast Simon de Waard, maandag 15 december j.l. de leden van onze Personeelsvereniging mee nam. Als we met vacantie gaan, denken we veelal aan zuidelijke landen, maar dat er ook in het hoge noorden ontzaglijk veel natuurschoon te ontdekken valt, bleek deze avond overduidelijk. Voor de spreker in Oslo aan walstapte om zijn reis per auto naar het hoge noorden te beginnen, bracht hij nog even een bezoek aan de Deense hoofdstad Kopenhagen, waarvan hij ook enige treffende dia's liet zien. Met een genoeglijk praatje ging hij voorts langs de vele bekende Noorse steden. Het moderne Oslo met zijn bijzonder mooi stadhuis, het vissers plaatsje Stavanger, de mooiste stad van Noorwegen, Bergen, werden met een bezoek vereerd en de dia's, die de heer De Waard hierover liet zien, waren uitstekend. Van Oslo uit loopt er een rijksweg naar de Noordkaap, een rijksweg met een totale afstand van 2500 km. Deze voert langs de wereldbe roemde fjorden, de hoge bergen en magnifieke watervallen. We zagen de eeuwige sneeuw op de bergen en verder naar het noorden meters hoge muren van sneeuw langs de weg. Narvik, de poolcirkel, het land van de middernachtzon, waar drie maanden achtereen de zon schijnt, waar de mensen om twaalf uur 's nachts hun krantje op een bankje in het plantsoen lezen, waar tegelij kertijd de kinderen nog op straat spelen, omdat de zon schijnt. De zon, die na die drie maanden weer ondergaat om in de winter gedurende drie maanden geheel te verdwijnen. Het eind van het doel was natuurlijk het noordelijkste puntje van Europa, de Noordkaap. Met knappe dia's en vortreffelijke films gaf de heer De Waard de talrijke aanwezigen een goed beeld van dit prachtige land. 12 (0) Ik wil je loon wel wat verhogen, maar op één voorwaarde. En dat is, dat je teleurgesteld kijkt als je in de werkplaats terugkomt.

Het Zeskant | 1959 | | pagina 18