KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Bij LSZ kreeg een vijftal leden der PV de gelegenheid, om hun han digheid met de handen in de zakken te tonen. Dit verwekte grote hilariteit onder de dames. Nu weten wij niet of wij al dan niet moeten hopen, dat deze PV-leden zakkenrollers waren. Zo ja, waarom die hilariteit, zo neen, wat waren die leden dan? Bij Conrad-Stork apprecieerde de directie iemands vaardigheid om waarschijnlijk per piano over te gaan van het Warschau Concert in Sinterklaas Kapoentje, waarmee wij maar willen zeggen, dat de meest vreemde vaardigheden toch altijd nog waardering weten te oogsten. (Zie ook LSZ). J. K. deelt ons mede, dat verzoeken om vermindering van belasting elk jaar opnieuw bij de inspecteurs moeten worden ingediend. Wij kunnen U wel vertellen, dat het weinig helpt. Die snaken hebben een lijstje waar precies op staat wat ze van U moeten hebben. Als ze nou eens een ander lijstje kregen, schoten we wellicht wat op. Over een paar maanden misschien? Gédégé demonstreert bij De Klop hoe verschillende Nederlandse artisten de jubileumdichtwerken geschreven zouden hebben, waaraan Gédégé zijn roem ontleend heeft. Wij voor ons zouden op Gédégé en zijn dicht werk wel eens kritiek willen leveren op de wijze, waarop politieke radioheren hun tegenstanders bespreken. U zou er helaas noch Gédégé noch zijn werk in herkennen en daarom laten wij het maar achter wege Veertig keer kunst in de kamer luidt een onderkop bij Verschure en wij meenden dat het over kunstpolitieke zaken ging, weshalve wij ons in en weer snellijks uit het artikel stortten. Het blijkt kunst in de huis kamer of onverschillig welke kamer in een woning te betreffen. Wij achten dat een privé-aangelegenheid en zullen U vrijlaten in wat U al dan niet aan de muur wenst te hangen of te doen hangen Verstandige woorden bij Gusto over het jeugdprobleem, waar men zoveel over praat. Er is geen jeugdprobleem, er is alleen maar een volwassenenprobleem. De jeugd is niet onaangepast, de maatschappij is onaangepast. U ziet, soms zijn we het weieens met iemand eens. Maar U moet van ons niet verwachten, dat wij zullen trachten die onaangepaste maatschappij te hervormen. Er is vlak bij huis nog genoeg te doen 12

Het Zeskant | 1959 | | pagina 24