Bij de jaarwisseling Toen op 31 december te twaalf uur, waar dit ter wereld maar mogelijk was de donderbussen knalden en de scheepsfluiten weer klonken om 1958 uitgeleide te doen en het begin van een nieuw jaar aan te kondigen, zijn ongetwijfeld de gedachten van velen onzer een ogenblik teruggegaan naar het achter ons liggende jaar. En hoeveel keren hebben mensen dan elkaar niet de vraag ge steld van „Weet je nog hoeof „Herinner je je nog datDe gebeurtenis, waarop de vrager dan zinspeelde, zal voor ieder weer anders geweest zijn, want ieder heeft zo zijn eigen persoonlijke ervaringen in 1958 gehad die droevig of vreugdevol zich bij een terugblik het eerst aan de geest op dringen. Kijken wij verder naar de wereld om ons heen en naar de wis selvalligheden die ons als volk, als mensheid ten deel zijn geval len, dan moeten we toegeven dat 1958 alles behalve een eentonig jaar is geweest. Zo denk ik aan de politieke gebeurtenissen in de wereld, die door de steeds grotere tegenstellingen tussen Oost en West soms zulke grimmige vormen aannamen. Het is evenwel niet mijn bedoeling mij hier aan beschouwingen over de politiek van de wereld over te geven. Wél moge ik enige bespiegelingen uiten over onze betrekkelijk kleine IHC-gemeen- schap. Terugblikkend op 1958 kunnen wij zeggen dat er in al onze bedrijven volop werk is geweest en vooruitziende op het nieuwe jaar mogen wij met trots en dankbaarheid vaststellen dat er vol doende werk zal zijn, ondanks de teruggang die de wereldcon junctuur te zien heeft gegeven. Dit is mogelijk geworden door de eenheid in onze belangengemeenschap, die ons in het afge lopen jaar enkele zeer belangrijke orders heeft doen verkrijgen. Hechte samenwerking van hoog tot laag blijft evenwel geboden, opdat wij de volgende jaarwisseling de toekomst met hetzelfde vertrouwen tegemoet kunnen zien. Mr. H. Smulders Directeur N.V. Werf Gusto) 3

Het Zeskant | 1959 | | pagina 3