LET'S FIX IT Maar als het nu eens goed was gegaan? Dan hadden we het toch maar fijn voor elkaar gekregen, zonder dat het een cent kostte! Zeker, maar dan had je toch nog de kans, dat er ergens een lek was gebleven en dat de Geneeskundige Dienst de volgende morgen met zuurstofappara ten had moeten komen aansnellen om jezelf, je vrouw en je kinderen weer bij kennis te brengen als het dan tenminste nog niet te laat zou zijn. Gas is een gevaarlijk iets. Je kunt het niet zien. Net als electrische stroom. Ook met het „zelf doen" ten opzichte van electrische leidingen en apparaten moeten we voorzichtig zijn. Hetzelfde geldt met betrekking tot het werken met vloeistoffen, die giftige gassen verspreiden. Bedenk, dat men ook ongevallen zelf kan doen! De „doe-het-zelf'-methode kan een prettige en nuttige bezigheid zijn, maar zorg er voor, dat ge U niet waagt aan karweitjes, die gevaar op leveren voor Uzelf, Uw gezinsleden of Uw buren. Laat die karweitjes door een vakman opknappen, die deskundig is en ga zelf de krant lezen. Daar is geen gevaar bij. W. Wij weten niet hoe het U gaat, maar wij ergeren ons nog wel eens. Door de radio wordt En gels gezongen, de jongelui dra gen Amerikaanse broeken, Ame rikaanse hemden en Amerikaan se dassen. Zelfs de kinderen ont komen niet geheel aan de rage, dat kleren en speelgoed bij voor keur buitenlandse namen moeten hebben. In het gesprek is het al niet veel beter. Alles wordt gefixed en ge- planned. De zaken runnen, liefde is love, geld money, alles okay en voorts vergaat de wereld van cocktailparties, songs, business, show, drinks en wat dies meer zij. Toch zegt iedereen, dat wij een bewonderenwaardig volk zijn. Jawel, bewonderenswaardig in na-apen en anders schijnen dan we zijn. Of loopt het misschien toch zo'n vaart niet? Overdrijven wij? Is de kern beter dan men aan de buitenkant zou vermoeden? Het ware te hopen, want slechts wanneer wij onszelf bewust blijven, maken wij kans op handhaving. Jawel, je maintiendrai. Wij moeten ons handhaven. De strijd is hard. Slechts een stevige economie kan het vaderland op de been houden. Die economie rust op de industrie en die Nederlandse industrie is af hankelijk van haar afzet. Dus: let's fix it. Do the job. Noem Uw jas een coat en Uw geld money, maar koop gerust „Neder lands fabrikaat" bij gelijke prijs en en kwaliteit. (0) 29

Het Zeskant | 1959 | | pagina 11