JUBILEUM D. J. SCHEUTER een overeenkomst afsluiten zo lang zij nog geen 24 jaar zijn. Militairen hebben nu eenmaal altijd een streepje voor. En dat mag ook wel omdat natuurlijk niet iedere militair een „streep" kan krijgen. Spaarsom, plus rente, plus 10 het is werkelijk een schip met geld dat de jonge spaarder na zes of negen jaar binnenhaalt. Daarom heeft deze spaarovereenkomst dan ook de naam gekregen van het spaarplan „De Zilvervloot". Een spaarplan dat dus juist voor jonge mensen bijzonder aantrekkelijk is. Voor jonge mensen die trouwplannen hebben (bij huwelijk kan men ook na drie jaar sparen reeds de spaarsom opnemen en toch de premie incasseren). Maar ook een spaarplan voor allen die met andere vage of vast omlijnde toekomstplannen rondlopen, waarmee geld is gemoeid. Zelfs een spaarplan voor allen die op dit moment geen enkel plan heb ben. Want wie vandaag nog geen plan heeft, kan dit morgen misschien wel hebben. En het is altijd een prettige gedachte dan een kapitaaltje in het verschiet te hebben. Een kapitaaltje dat door eigen spaarzaam heid bijeen is gebracht en waar de overheid dan als beloning voor deze volharding een premie van 10 bijlegt. Waarmee wij dus maar willen zeggen dat Ger en Letty van 1959 wel in een heel wat gunstiger positie verkeren dan Geurt die in 1814 zijn spaargeld nog niet aan de met sneeuw bedekte straatstenen van Haarlem kwijt kon. Op 14 februari 1959 was het 25 jaar geleden, dat de heer D. J. Scheuter in dienst trad bij de Werf Gusto. De jubi laris en diens echtgenote werden die dag door de Directie ontvangen en toe gesproken door de heer Mr. H. Smul ders, die er op wees, dat de heer Scheu ter in dienst is gekomen op een tijd stip, dat de economische crisis van de dertiger jaren eigenlijk nog niet geheel voorbij was. De jubilaris kwam in dienst om het toenmalige gieterijbedrijf weer op streek te helpen. Hij heeft zich daarbij als een zeer goed vakman doen kennen en is dan ook later tot baas bevorderd. Toen enkele jaren geleden de gieterij werd opgeheven, heeft de heer Scheuter een geheel nieuwe taak gekregen, die echter nauw verband hield met het gietwerk. De heer Smulders dankte de jubilaris voor de diensten, die hij de Werf 32 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 14