KIJKJE OVER Gusto brengt uitgebreid nieuws over de vakantieregeling 1959 en geeft aanwijzingen over vakantie-voorbereiding e.d. Daaruit trekken wij de conclusie, dat het met de vakanties in ons land vooralsnog een onge regelde boel is en dat op dit gebied onduldbare toestanden bestaan. Iedereen gaat maar daarheen waar hij zin in heeft, voorzover hij 't tenminste betalen kan. Wij eisen de onmiddellijke instelling van een vakantieschap met ruime, verordenende bevoegdheden, vooral inning van contributie. Een geschikte voorzitter daarvoor kennen wij ook. Trouwens, de Burgerlijke Stand van LSZ laat ook zien, dat er op veler lei gebied nog verre van planmatig gewerkt wordt. Dat trouwt maar, en wordt maar geboren, in verreweg de meeste gevallen zonder dat er economen aan te pas komen. Ook hieraan moet een einde komen. Niet dat er steeds een econoom bij moet komen. Dat zij verre van ons. Maar ook hier dient een planmatige spreiding in tijd en ruimte, vooral ook in verband met de cyclus der zonnevlekken, het prijsindexcijfer, de maanstand en de astrologische situatie. Verschure laat ons een jongedame zien, die de kost verdient met het bedienen van een boekhoudmachine. Ja, zo wordt ook het alom in den lande zo populaire vak van boekhouder een sinecure. De mogelijkheid, dat men op den duur zou komen tot het volledig opheffen van dit vak lijkt ons er dik in te zitten. Telmachientjes, direct aan de draaibank bevestigd en electromechanisch gekoppeld aan de hoofd-boekhoud-robot op kantoor lijken ons een eerste stap. Ach, in elk geval zit er voor de bedrijven aan een goed machientje minder risico, als u voelt wat wij bedoelen Dat de mens inderdaad meer risico oplevert dan de machine werd ons duidelijk uit de ongevalsstatistieken van Conrad-Stork. Wij kunnen niet ontkomen aan de indruk, dat een groot aantal werknemers van plan is zich aan de AOW te onttrekken. Maar laat hen voor definitieve uitvoering van dat voornemen wachten tot de nabestaanden gedekt zijn door de komende AWWW... Nee, dan de Klop, waar men een personeelsvergadering had, d.w.z. één derde gedeelte van het personeel kwam op. De Kern was niet tevreden. Laat de Kern blij zijn. Die overige twee-derden waren zeker zélf wel tevreden. Als ze ontevreden geweest waren, waren ze wel gekomen. En dan was de Kern óók niet tevreden geweest. Een artikel over het doen en laten van de motorveerboot Prinses Beatrix, die J K bouwde voor Zeeland vult, voor zeven-achtste gedeelte, het firma-nieuws van deze firma. En nu zouden wij de Zeeuwse pers kun nen nadoen en onvriendelijke opmerkingen over dit schip lanceren. Maar tenslotte is J K toch ook een IHC-vennoot en ze hebben er zo hun best op gedaan en met die ponten in Amsterdam is 't toch ook niet alles 63

Het Zeskant | 1959 | | pagina 24