TEWATERLATING HOPPERZUIGER MAXWELL Op 17 februari 1959 werd van de werf te Slikkerveer van onze vennoot Werf Gusto de voor de Belgische Congo bestemde hopperzuiger Max well met goed gevolg te water gelaten. Bij deze plechtigheid waren tal van autoriteiten aanwezig, o.m. Z.E. Minister Van Hemelrijck, mi nister van Belgisch Congo en Ruanda-Urundi, de Belgische ambassa deur in Nederland, Z.E. F. X. Baron van der Straten-Waillet, de Bel gische Consul-Generaal te Rotterdam, de heer F. Willems, alsmede verschillende ambtenaren van het Ministerie van Belgisch Congo en Ruanda-Urundi te Brussel. Voorts waren aanwezig de vertegenwoor digers van de Scheepvaart-Inspectie en van het Bureau Veritas. De doopplechtigheid werd verricht door Mevrouw Van Hemelrijck, echtgenote van de minister, die de door de heer Ir. A. Smulders aangeboden hulp niet nodig bleek te hebben en met een ferme zwaai de fles champagne tegen de boeg van het schip deed uiteen spatten. (Zie foto voorpagina.) Direct daarna gleed het schip onder de tonen van de Brabanconne en van het Wilhelmus zijn element tegemoet. Na de tewaterlating verzamelden de gasten zich in de directiekamer, waar de gebruikelijke toespraken werden gehouden en waar de heer Ir A. Smul ders Mevrouw Van Hemelrijck een ge schenk aanbood als herinnering aan deze doopplechtigheid. De heer Ir A. Smulders sprak onder meer over de'langjarige relaties, die tus sen de'I.H.C.-vennoten en Belgisch Con go bestaan. Een opsomming van het in de loop der jaren voor Belgisch Congo gebouwde materieel ziet er als volgt uit: In 1914 bouwde L.S.Z. onder bouw- nummer 782 de hopperzuiger Congo, buninhoud 525 m3, capaciteit 425 pk. Deze zuiger is nog in dienst. In 1910 bouwde L.S.Z. de Boma, 500 m3 en 450 pk onder num mer 750. In 1925 reviseerde L.S.Z. deze hopperzuiger, die ook nu nog in dienst is. Met de naam Mateba verlieten twee hopperzuigers de werven van I.H.C.-Holland. De in 1905 door Werf Conrad gebouwde 27

Het Zeskant | 1959 | | pagina 3