Dat voor één cliënt op één dag twee schepen tewater gaan, is voor I.H.C. Holland niet geheel een novum. Wij herinneren onze lezers aan de tewaterlating van de Selajar en Langkuas, die enkele jaren geleden bij J. K. Smit voor de Billiton Maatschappij van stapel liepen. Op 19 februari jl. gebeurde iets dergelijks, doch nu speelde het stuk bij twee vennoten, 's Morgens om half elf ging bij Verschure te Amster dam de sleep/snijkophopperzuiger Maria Teresa (CO 388) te water, 's middags om drie uur bij J K de snijkop/bakkenzuiger Maria Ana (CO 387). Beide schepen waren bij I.H.C. Holland besteld door de ALVI, te Rome, voor de S.A. de Obras te Panama. De Maria Teresa die op de Werf van Verschure te water liep is een dubbelschroef hopperzuiger met een hopperinhoud van 1300 m3 en kan werken als sleepzuiger, als stationaire zuiger met flexibele zuigbuis en als cutterzuiger. De totale lengte is 75,60 m, met een breedte van 12.00 m en een ge laden diepgang van bijna 6.00 m, terwijl het draagvermogen 2410 ton is. De beide hoofdmachines van het „Smit-Brouwer" type hebben elk een vermogen van 1125 pk. De zandpomp wordt aangedreven door de BB- hoofdmachine. 's Morgens om 10 uur arriveerde een groot aantal gasten waaronder de voltallige Directie van Verschure met hun dames en de heer en mevrouw di Consiglio, de heer en mevrouw Fodale, de heer en mejuffrouw Morelli en nog vele andere directieleden en functionarissen. Mevrouw Spada, de oorspronkelijke doopvrouwe, was door ziekte ver hinderd en nu zou mejuffrouw di Consiglio de plechtigheid verrichten; zij werd dan ook bij haar aankomst met een fraai bouquet bloemen ontvangen. Om kwart over tien ging de fabriekssirene en werd al het werk stopgezet, zodat een ieder zich naar helling III kon begeven, 29

Het Zeskant | 1959 | | pagina 5