waar de Maria Teresa, bij ons beter bekend als de CO 388, nog hoog op de helling stond. Nadat alle genodigden op het versierde podium bijeen waren gekomen, nam mejuffrouw di Consiglio door het resoluut overhalen van een handle de laatste beletselen voor de tewaterlating weg; zij deed dit ver gezeld gaan van haar beste wensen, en terwijl de champagne bruisend langs de steven stroomde gleed het schip rustig en statig in zijn element. Terug in de receptiezaal kregen wij even het idee ons in het oude Babyion te bevinden; er heerste een gezellige doch geordende spraak verwarring. Rondom hoorde men flarden van gesprekken in het Spaans, Frans, Italiaans, Duits, Engels en Nederlands. De heer J. A. M. Verschure hield een toespraak in het Frans. Hij wees erop dat dit de eerste dag van zonneschijn was na een drie-weekse mistperiode. Mist is trouwens een andere vorm van water, in de be strijding waarvan wij, Nederlanders, zo'n speciale ervaring hebben. Het verheugt ons dat ALVI die ervaring heeft willen honoreren door voort te gaan orders voor baggermaterieel bij ons onder te brengen. De heer Verschure had een dankwoord voor een ieder, in het bijzonder voor de plaatsvervangende doopvrouwe mejuffrouw di Consiglio, voor de spontane wijze waarop zij de doop had verricht. Hij bood haar daarom als blij vende herinnering een sierlijk opgetuigd scheepje aan. i Na een half uurtje aange naam gekout, stapte het hele gezelschap op om zich met spoed naar Kinderdijk te be geven, waar des middags de I stapelloop van de Maria Ana nog moest plaats vinden. Uw verslaggever zag zich ge plaatst voor de onmogelijke taak om met zijn minimaal vehikel de grote auto's van de I.H.C.-kolonne in te ha len. Door de kortste weg te kiezen slaagde hij erin om althans nog tijdig voor de lunch Kinderdijk te bereiken. Omstreeks drie uur ging daar de Maria Ana de helling af. De doopplechtigheid werd hier verricht door mejuffrouw Maria Ana Morelli, dochter van een der directeuren van ALVI. De snijkop- en bakkenzuiger Maria Ana heeft twee pompen, elk aan gedreven door een 1250 pk Smit-M.A.N. dieselmotor. De hoofdafmetingen van de ponton zijn 50 X 1I X 4 meter. De baggerdiepte is zestien meter, de diameter van de zuigbuis is 750 mm, die van de persbuis 650 mm. Meer uitgebreide gegevens zullen wij na de beproeving publiceren. Na de tewaterlating begaf het gezelschap zich naar het kantinegebouw 30 (Vervolg Algemeen Gedeelte zie pagina 31)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 6