TEWATERLATING „H.A.M. 207" Fier wapperden de vlaggen in de straffe zuidenwind, toen op donder dag 5 maart jl. de cutter- en bakkenzuiger H.A.M. 207 (C.O. 386) gereed gemaakt werd voor de eerste kennismaking met het water van de Merwede. Omstreeks twee uur arri veerden de genodigden, nl. directie en commissa rissen en stafleden van de Hollandsche Aanneming Maatschappij N.V., die door de directie van onze vennoot „DE KLOP" in de speciaal voor dit doel ingerichte kantine werden ontvangen. Allengs werd het drukker op de werf en we ontwaarden o.m. het voltallige personeel van de werkplaatsen van de H.A.M. te Sliedrecht. Tegen half drie legden de boten van Rijkswaterstaat en Rijkspolitie het scheepvaartverkeer stil en het vóór het schip opgestelde podium vulde zich met gasten. Na het sein van Rijkswaterstaat, dat de rivier vrij van obstakels was, werden de keggen verwijderd en hanteerde Mevr. Nobel-Duyfjes op charmante wijze de champagnefles. Nauwelijks was de fles tegen het voorschip vergruizeld, of er kwam beweging in het gevaarte. Steeds sneller ging het, tot het water werd bereikt, waardoor de zuiger krachtig in zijn vaart werd geremd. Geholpen door de in dwarsrichting over de rivier staande wind, was de vaart spoedig uit het casco verdwenen. Twee sleepboten namen de zuiger aan hun trossen en spoedig lag hij veilig in de werfhaven om verder te worden afgebouwd. Na de tewaterlating verzamelden directie en genodigden zich in de kantine, waar allereerst de heer H. den Ouden een woord van welkom sprak en dankte voor de belangstelling. Een spe ciaal woord van dank richtte hij tot Mevr. Nobel-Duyfjes voor de charmante wijze, waarop zij de tewaterlating ver richtte. Hij betuigde zijn spijt over de absentie we gens ziekte van de heer 49

Het Zeskant | 1959 | | pagina 25