(het gereedschap bij mijn werk) in handen neem een moordenaar kan worden; dat ik door enkele ogenblikken van onvoorzichtigheid gecon fronteerd kan worden met een verschrikkelijke tragedie zowel voor mijn gezin als voor anderen. Sta mij toe, de christelijke deugden geduld en zorgvuldigheid onophoudelijk in praktijk te brengen. Help me bij het betonen van hoffelijkheid en vriendelijkheid tegen over weggebruikers (mede-arbeiders)welke eigenschappen ik zo graag van anderen verwacht. Wanneer anderen de voorgeschreven maximum snelheid (veiligheidsmaatregelen) overschrijden of anderszins de wet overtreden, bewaar mij dan voor de verleiding hetzelfde te doen. Vergeef de ergerlijke dwaasheid te denken, dat het geoorloofd zou zijn de wettelijke verkeersregels (veiligheidsvoorschriften) te overtreden, zo lang ik maar niet betrapt word. Laat me voortdurend beseffen, dat ik zowel tegenover U als tegenover de overheid verantwoordelijk ben voor de eerbiediging van de wettelijke verkeersregels veiligheidsvoor schriften). Doe ik dat niet, dan zondig ik tegen U en tegen mijn medemensen, zelfs als niemand het zou zien en er geen ongeluk van komt. Heer, verleen mij de macht over mijn wagen (gereedschap) en over mezelf, elk ogenblik van de dag. Sta mij bij om in gehoorzaamheid aan de wet vreedzaam te leven, het leven te beveiligen in plaats van te vernietigen en door mijn voorbeeld anderen ertoe te bewegen het zelfde te doen. Amen". U/ees een heer in 't verkeer, verkeer, maar ook in 't werk 54 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 12