KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING „Trouwen is een bijzondere zaak", dat heeft de Conrad-Stork-redaktie ontdekt en zij gaat verder: „Dat mag niet ongemerkt voorbij gaan!" Met het tweede zijn wij het meer eens, dan met het eerste. Trouwen is niets bijzonders, haast iedereen doet het. Maar ongemerkt voorbij laten gaan? De aard van dit blad verbiedt ons hier nader op in te gaan, maar wij achten redenen tot bezorgdheid ongerechtvaardigd J. K. bindt zijn lezers op het hart om zich bij ziekte stipt aan de controlevoorschriften te houden en zo nodig toestemming te vragen om ervan te mogen afwijken. Wij onzerzijds hebben altijd behoefte gevoeld om de meest volledige dispensatie te ontvangen van alle mogelijke voorschriften. Nu zijn wij op zoek naar de officiële instanties die daar toe krachtens de wet bevoegd zijn L.S.Z. koos een ondernemingsraad en het meest opvallende aan die verkiezing was, dat van de timmerlieden zowat twintig procent verstek liet gaan (zij waren zeker op eigen houtje aan het verstek zagen). Gezien de moeite die wij in Den Haag hebben om een kabinet in elkaar te timmeren en de schaarste aan vaklieden, zouden wij de LSZ-timmerlieden wel willen adviseren meer aandacht te besteden aan de politicologisch-sociaal-economisch belangrijke aangelegenheden. Voor een goed timmerman is hier in Den Haag wat te verdienen Nu is vakmanschap inderdaad waardevaster dan verkiezingsleuzen en een goede boterham meer waard dan de heilstaat die waarschijnlijk niet komt en zeker niet blijft. Met genoegen lazen we daarom, dat bij Gusto een aantal jongelui hun Bemetel-diploma's ontvingen. Als we nu allemaal met het juiste gereedschap veilig werken, zo nu en dan 'n goed idee inzenden, ons houden aan de voorschriften van de sociale verzekeringsorganen wat dat dan ook mogen zijn en in ere ons veertigjarig jubileum beleven, dan komt de heilstaat toch een eind dichterbij. Mede in verband daarmee begroeten wij het nieuwe dok van Verschure met geestdrift. Minder enthousiast zijn wij geweest over de kopregel: GA NIET MET VAKANTIE. Daarbij bleek verderop te staan: tussen half juli en half augustus. Het deed ons denken aan een huurkoop contract of een postorder-advertentie uit de radiobode. Maar wij zijn in elk geval blij, dat die bepaling van tijd er nog bij bleek te horen Bij De Klop roepen ze hei, voordat ze over de brug zijn. De „HAM 207" ging tewater en Gédégé leidt daaruit al af, dat het bouwen van zulke schepen bij De Klop in goede handen is. Soms moet men de dag niet voor de avond prijzen en eerst de resultaten afwachten. In dit geval zijn echter zelfs wij geneigd Gédégé en De Klop te geloven. 64

Het Zeskant | 1959 | | pagina 24