TEWATERLATING VAN HET M.S. „BALEARES" CO. 377 Ter gelegenheid van de tewater lating van de „Baleares" op 20 maart j.l. wapperden aan de scheepswerf van Verschure de pationale vlag van Noorwegen en de Nederlandse driekeur vrolijk paast de maatschappijvlaggen j van Klaveness en I.H.C. Holland in een vroege voorjaarszon. Om elf uur arriveerden per rondvaartboot de gasten, verge zeld van de directie van de bouwwerf. In de ontvangzaal, waar zich nog een aantal genodigden bij het gezelschap voegden, kregen de gasten gelegenheid met elkaar kennis te maken, waarna men zich tegen twaalven naar de helling begaf. Nadat alle genodigden op de naast het voorschip opgestelde tribune hadden plaats genomen, vanwaar men de mooie vorm van het schip kon bewonderen, gaf mevrouw Lillot Evensen, door het overhalen van een sierlijke telegraafhandle, het sein voor het wegnemen van de laatste beletselen, die het schip nog op de helling hielden. Met een luide knal sloeg de fles champagne tegen het voorschip aan stukken en gelijktijdig, na het losvallen van de klink, gleed de „Baleares" statig maar met een flinke snelheid het water van het IJ tegemoet. Met grote belangstelling volgde men zowel van de tribune als vanaf het terrein, waar zich vele personeelsleden hadden verzameld, het vallen van de ankers en het vastmaken met de sleepboten, die de snelheid van het schip spoedig afremden. Teruggekeerd in de ontvangzaal, sprak de heer Ir J. A. M. Ver schure een hartelijk dankwoord tot alle ge nodigden, doch in het bijzonder tot de Noor se gasten, die per spe ciaal gecharterd vlieg tuig naar Nederland waren gekomen om Mevr. Evensen geeft het sein voor de sta pelloop

Het Zeskant | 1959 | | pagina 3