a deze tewaterlating me de te kunnen maken, waarna hij het tot stand komen van het bouwcontract memo reerde en op de bij zondere aard hiervan wees. Dit contract werd na melijk afgesloten met een Noorse reder voor twee in Nederland te bouwen schepen, die straks met Noorse be manningen tussen Guayaquil en New York voor een Chileense fruit- maatschappij bananen gaan vervoeren, welke van plantages in Ecuador komen, waarvan een Griek de eigenaar is, terwijl de vruchten door Amerikanen geconsumeerd zullen worden. De heer Verschure dankte de reder, de heer Torvald Klaveness en zijn partners voor het feit, dat zij deze opdracht aan de I.H.C. hebben willen toevertrouwen en sprak zijn bijzondere waardering uit over de werkelijk uitstekende samenwerking tussen de technische staf van de reder en die van Verschure, waaruit reeds vele goede resultaten zijn gebleken. Hij hoopte dan ook, dat wanneer deze schepen eenmaal in de vaart zullen zijn, zij aan alle verwachtingen zullen voldoen. Daarna sprak de heer Verschure een woord van dank tot mevrouw Evensen voor haar bereidwilligheid om de doop te verrichten en de laatste beletselen te doen wegnemen. Als blijk van erkentelijkheid en tevens als aandenken bood hij haar een fraai geschenk aan. Mevrouw Evensen, die onze taal niet machtig is, had voor deze gelegenheid enkele woorden in het Hollands geleerd, waarmee zij de heer Verschure dankte voor de hartelijke ontvangst en het fraaie geschenk om vervolgens in het Engels een korte doch vlotte speech te houden, die zij besloot met het uitbrengen van een toast op het schip en haar toekomstige bemanning. Vervolgens voerde de heer Klaveness het woord, die vertelde hoe men er in 1957 toe gekomen was de opdracht voor de bouw van de schepen aan I.H.C. te gunnen. Klaveness had in principe een contract afgesloten voor het vervoeren van bananen maar beschikte niet over daarvoor geschikte schepen. Men had met een werf hier in Neder land, die aan de gestelde levertijd voor de te bouwen schepen niet kon voldoen, de onderhandelingen beëindigd en alvorens naar Oslo terug te reizen, wachtte men op Schiphol nog op een relatie uit Amerika. Wegens de mist kon het vliegtuig uit Amerika echter niet landen, zodat men verplicht was te wachten totdat het weer helder was. Gedurende dit oponthoud gelukte het I.H.C. door bemiddeling van een bevriende relatie de opdracht in de wacht te slepen. Overigens heeft tot voor kort het s.s. „Hafnia", dat in 1919 bij Verschure was ge- 56

Het Zeskant | 1959 | | pagina 4