SPORT, SPEL, WONING EN BEDRIJF Toen wij het de vorige maal hadden over de normalisatie van de maten van speelvelden en toleranties van voetbalafmeting en -gewicht, dwaalden mijn gedachten af naar de normalisatie in het bedrijf. Ten onrechte? In hetgeen men maakt legt men graag iets van zichzelf, evenals men graag zijn eigen keus doet als men iets koopt. Uw eigen keus? Koopt U eens een eetkamerstoel met een zittinghoogte groter of kleiner dan 48 cm of een huiskamertafel met een meer dan de toleranties van 78 cm afwijkende bladhoogte. Het lukt U niet! En als men ze zou laten maken, zouden verreweg de meesten onder ons er zich verre van gemakkelijk bij voelen. Evenmin als op een te groot of te klein speelveld; dat zou zelfs aanleiding tot een protest geven! Wat de maten betreft dus: genormaliseerde stoelen, misschien dank zij het feit, dat U er aan gewend bent en anders zeker wel doordat de stoel of tafel anders vele malen duurder zou zijn. Voor een concurrerende industriële aanmaak is het nu eenmaal nodig om zoveel mogelijk in grote series te werken. Deze fabrieksmatige aanmaak van onze meubelen eist het werken volgens bepaalde normen en met bepaalde toleranties. Slechts dan kan men de verschillende onderdelen afzonderlijk in series aan maken, is men van de passing verzekerd en weet men dat zij aan VERVOLG VAN PAGINA 57 de huid, waarvan er zich vier aan iedere kant van het schip boven het shelterdek bevinden. Door deze deuren kan het laden en lossen van de trossen plaatsvinden door middel van transporteurs of ge dragen door mensen. Dit laden en lossen kan natuurlijk ook geschieden door de luiken in de dekken met behulp van elevators. Hiertoe dient dan bij het laden een vak onder dit luik vrijgehouden te worden van lading om de transporteur door te laten. De schepen zullen een beperkte passagiersaccommodatie hebben en voorzien worden van twee bipod-masten met 5-tons laadbomen. N. (Vs.) 58 (Vervolg Algemeen Gedeelte zie pagina 59

Het Zeskant | 1959 | | pagina 6