x x x x 11/2 1 15/20 X maandsalaris 12 1 16/20 12/2 1 17/20 13 1 18/20 13/2 1 19/20 14 2 X Bij een dividend boven 14 wordt niet meer dan tweemaal het maand salaris uitbetaald. Wanneer het percentage van het uit te keren dividend mocht worden vastgesteld op een getal, liggende tussen de hierbovengenoemde ge tallen, dan wordt de uitkering gebaseerd op het eerst lager liggende getal. Uitkeringen in bonusaandelen of in contanten uit reserves, dus uit keringen die niet plaatsvinden uit de winst over enig boekjaar, geven geen aanleiding tot uitkering van een winstaandeel aan de beambten. In twijfelgevallen beslissen de Raad van Beheer en de Raad van Commissarissen. Artikel 4 Gerechtigd tot de gehele of gedeeltelijke winstuitkering zijn de beamb ten, die in dienst van de vennootschap waren in het jaar waarover de winstuitkering wordt vastgesteld en wier dienstverband tot en met het tijdstip van de uitbetaling der winstuitkering onafgebroken heeft voortgeduurd. Recht op uitkering over het betreffende jaar blijft bestaan bij: a) Beëindigen van het dienstverband in verband met werkvermindering, indien het dienstverband meer dan twee jaren onafgebroken heeft geduurd. b) Beëindiging van het dienstverband door het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd of invaliditeit. c) Beëindiging van het dienstverband door overlijden. d) Tewerkstelling in dienst van de vennootschap in een andere hoe danigheid dan die van beambte, mits het dienstverband niet onder broken is. Artikel 5 Indien een beambte recht op winstuitkering heeft over een bepaald jaar en hij in dat jaar niet gedurende het gehele jaar als beambte werk zaam is geweest, heeft hij recht op zoveel twaalfde gedeelten van de gehele uitkering als hij volle maanden als beambte in dienst is geweest. De winstuitkering betrekking hebbende op de periode gedurende welke een beambte zijn militaire verplichtingen heeft vervuld, wordt slechts uitbetaald, indien hij direct na zijn terugkeer uit de militaire dienst zijn werkzaamheden bij de vennootschap gedurende tenminste drie maanden heeft verricht. Artikel 6 De Raad van Beheer heeft het recht de uitkering in te houden of te verminderen voor die beambten, die zich schuldig maken aan ongeoor- 50 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 8