„MARIA ANA" BEPROEVING VAN DE SNIJKOPZUIGER CO. 387 Het is bijna 2 uur in de middag als wij bij de Moerdijkse haven arriveren. Aan de steiger ligt de „Lekstroom" gemeerd, die de ver binding onderhoudt tussen de wal en de zuiger. Klokslag 2 uur worden de kabels losgemaakt en varen we de haven uit, het Hollands Diep op, richting Klundert. Het is een stralende dag. De zon overgiet het landschap met haar stralen en een straffe Oostenwind kuift het water met witte koppen. Als we zo ongeveer een kwartier gevaren hebben, doemt het silhouet op van de zuiger, kenbaar aan de hoge spudbok en als we dichterbij komen zien wij een felle modderstraal uit het achterschip spuiten. De zuiger werkt dus. Als wij aan boord komen, heerst er een gezellige drukte. De directie van J. en K. Smit met de heer Ir. Kalis aan het hoofd en geassisteerd door de heren Irs. de Groot en van Lunteren, fungeren als gastheren en als leiders van de beproevingen. Het gaat prima. De cutter maakt de grond los, de motoren draaien op volle belasting en de pompen verzetten hun hoeveelheid mengsel. De centrale lier, een knaap van een ding, draait maar eenderhand door, de ene zijdraad gaat af en de andere windt op. Op gezette tijden wordt aan het eind van de snede de ene spudpaal opgehaald en de andere neergelaten. De heer Schornagel, van Gonrad-Stork, houdt de cutterkast in de gaten, want Conrad-Stork heeft de cutterladder met de aan drijving geleverd. „Hoe gaat het, mijnheer Schornagel?" „Prima, ik was vanmorgen om zeven uur al aan de Moerdijk. Mijn dochter was gisteren jarig, dus dat was maar een kort nachtje". 67

Het Zeskant | 1959 | | pagina 3