doe meer aan veff/g veiiïëër In vacantietijd Al gaat ook iedereen met vakantie het gevaar heeft nooit vakantie! Waar schuilt het gevaar? De slagzin: „Het gevaar schuilt aan de kant", heeft er een voorzichtig automobilist eens toe gebracht midden op de weg te gaan rijden, zodat niemand hem meer kon passeren. Toen hem later gevraagd werd, waarom hij zo midden op de weg bleef rijden, antwoordde hij: „Ik kijk wel uit! Het gevaar loert aan de kant en dus ga ik niet aan de kant rijden." Maar is het waar, dat het gevaar aan de kant schuilt? Is het eigenlijk niet veel dichter bij? Bij ons zelf! Is het niet onze eigen zorgeloosheid, onze eigen onver schilligheid, die het gevaar op de weg op levert? Kunnen we dat gevaar bestrijden? Jazeker kan dat. Maar dan zullen we ver schillende maatregelen moeten nemen. Daar toe behoort, dat we de transportmiddelen, waarmee we op vakantie gaan, zoals auto, motor, brommer en fiets, vóór we op pad gaan goed nakijken of na laten kijken. Geen defecte remmen? Geen slechte banden? Geen lekke benzineleidingen? Vervolgens zouden we de verkeersregels nog eens goed in ons hoofd kunnen prenten. Wan neer heb ik voorrang en wanneer de ander? En als die ander, die geen voorrang heeft, nu eens doorrijdt, kunt U dan nog tijdig remmen? Dat is altijd nog beter dan een aanrijding te krijgen, die Uw gehele vakantie kan bederven, ook al had U gelijk. En als U Uw vakantie in het buitenland doorbrengt, bent U dan op de hoogte met de buitenlandse verkeersborden, die wel veel met de onze overeenstemmen, maar waar toch ook wel verschillen in zitten? En dan nog wat: bent U op Uw vakantiereis voldoende verzekerd? Een verkeersongeval, door U veroorzaakt, kan veel geld kosten! Maar mis schien gaat U helemaal niet met auto, motor, brommer of fiets weg. Misschien gaat U wel met een bootje het water op. Een heerlijke manier 33 (0) 79

Het Zeskant | 1959 | | pagina 13