GUSTO Schaakvereniging Zaterdag, 23 mei 1959, 's middags te 12.45 uur, werd een grote autobus volgeladen met het puik je van wat de Werf Gusto kon opleveren aan enthousiaste schakers, om de strijd te gaan aan binden tegen zo'n zelfde puikje, dat Verschure Co. in Amsterdam bij elkaar had gescharreld. Binnen vijf minuten was iedereen gezeten en na het appel kon de bus vertrekken. Even voor twee werd de grens van Amsterdam gepasseerd, maar toen begon de ellende met het intensieve verkeer (te land, ter zee en in de lucht). Er werd eerst 15 minuten voor een open brug gewacht, waarna de reis kon worden voortgezet. Na een paar minuten weer een open brug en weer een kwartier wachten. Tot onze grote verbazing zagen we hier dezelfde schepen als de eerste keer passeren. Vreselijke visioenen kwamen ons voor de geest toen we dachten aan het aantal bruggen dat Amsterdam rijk is. Gelukkig liep het niet zo'n vaart. Na dit oponthoud konden we ongehinderd verder rijden. Zelfs de pont over het IJ bracht ditmaal geen moeilijkheden, maar ons wel netjes naar de overkant. Even na 3 uur betraden we de gezellige cantine van de Werf Verschure, waar alles al gereed stond voor de strijd. De ontvangst was, zoals altijd, prima. Om kwart over drie kon de wedstrijd beginnen aan 32 borden. Al reeds na een half uur kwamen de eerste uitslagen binnen. In het begin ging het gelijk op, maar na een uur werd het duidelijk, dat Gusto een voorsprong ging nemen, die groter werd naarmate de tijd verstreek. Om kwart over zes werd de strijd afgebroken en kwamen de arbiters uitmaken, wie de nog niet uitgespeelde partijen gewonnen had. De stand was toen echter al 8yS>I6J/2, zodat de wedstrijd in zijn geheel al door Gusto was gewonnen. De einduitslag werd na de arbitrage: Verschure Gusto: 1121. Dit was een grote overwinning, waarop we in het geheel niet gerekend hadden. Na afloop werden er weer vriendelijke afscheidswoorden gesproken; de beker werd overhandigd en in triomf meegenomen naar Schiedam. Tot 86 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 20