door het losmaken van de scharnierpinnen van de deuren de Belgische zegels hadden kunnen omzeilen. Van de weeromstuit vergaten zij echter de meest waardevolle uitrustingsstukken zoals filmcamera's e.d. in de te verzegelen ruimte te laten insluiten. De tocht door Frankrijk was gewoon een kwestie van volhouden en levert geen stof voor commentaar. Alleen konden we de tweede avond geen hotel vinden en moesten in onze auto's langs de kant van de weg slapen. Daaraan hadden wij het overigens te danken, dat we de volgende ochtend om zes uur al in Bordeaux achter de koffie met croissants zaten. Anders waren we nooit zo vroeg geweest. Onze eerste schreden waren naar de ons opgegeven expediteur, die de makette zou overnemen en het filmmateriaal zou vrijmaken. Bij elkaar duurde dit van acht uur 's morgens tot drie uur 's middags. Waarmee wij maar willen aantonen, dat de economische eenwording van Europa gaandeweg een feit wordt. Gelukkig hadden we onze camera's en konden we al aan de slag voordat de administratieve zijde geheel was afge wikkeld. Dank zij het feit, dat ondergetekende ter plaatse enkele weken geleden poolshoogte was gaan nemen, konden allerlei straatopnamen tegen aardige achtergronden vlot gemaakt worden. Inmiddels was men bij de expediteur begonnen met het uitladen van de makette en de vitrine. Het probleem daarbij was, dat de deuren van de auto te klein waren. Bij het inladen had ons dat al parten gespeeld, maar bij het uitladen was het zesmaal erger. Met één oog op een groepje in de buurt lanterfantende Algerijnen en met het andere oog naar alle obstakels in en buiten de auto spiedend, slaagden wij erin het gevaarte uitgeladen en de trappen opgesjouwd te krijgen. De glazen platen van de vitrine waren daarna nog maar, zij 't ietwat gevaarlijk, kinderspel. Een bliksembezoek aan de werkplaatsen van het havenbestuur had ons inmiddels duidelijk gemaakt, dat wij de volgende ochtend vanuit Pauil- TON VAN OTTERLO IN ACTIE "Zeg eens wat" "Magnifigue!" "Au revoir!" Alles loopt lekker (Geluidsopname) (Compliment voor de kok) (Tegen Kapt. Dupuy) (In de machinekamer)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 25