KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING De verwording van het Nederlands hengelaarswezen wordt duidelijk gedemonstreerd in een vers, dat Gédégé in het firma-nieuws van De Klop plaatste. Bliek en voorn, eenmaal gevangen zijnde, werden op de grammenschaal gelegd. Soms gaan onze gedachten terug naar de goede oude tijd, toen men vis bij 't pond woog. Karpers en snoeken gingen toen op de schaal, als waren zij eikenschors. Nu bliek en voorn, als waren zij kaneel bij 't lood gewogen. Wat een tijd, wat een tijd Dat B.B. niet alleen Brigitte Bardot betekent, maar ook Bescherming Bevolking, wordt ons door Gusto onder de aandacht gebracht. Nu is eerstgenoemde betekenis prettiger om voor ogen te houden, dan de tweede, maar er kan een tijd komen dat de tweede betekenis veel be langrijker wordt Bij Verschure kunnen ze aan de kalender niets veranderen. Deze wijst de uiterlijke datum aan, lezen wij. En wij ons maar afvragen of achter die uitdrukking een griezelig geheim schuilgaat, dat ze alleen maar bij Verschure kennen. Het einde van de wereld, of zo. Kunnen ze die uiterlijke datum niet rondtelexen aan de andere vennoten en I.H.C.? Ook bij J. K. was iets met de datum aan de hand. De ondernemings raad vergaderde daar op juni 1959, de dag werd niet nader aangegeven. Misschien weten ze op de Kinderdijk iets wat ze in Amsterdam niet weten en kunnen ze de kalender daar wèl veranderen? Bij L.S.Z. deugde de kalender wel, maar de klok niet. Jeugdige werk nemers kwamen op een tocht in België een uur te vroeg in Namen aan. Een uur te vroeg voor wat?, zou men zich moeten afvragen. Wellicht brengt het volgende firmanieuws daarover uitsluitsel. Nee, dan is het steeds exacte Conrad-Stork nieuws ons liever. Röntgen stralen hebben een zeer hoge frequentie dus een zeer kleine golflengte, aangezien het produkt van trillingsgetal en golflengte constant is. Dat is net zoiets als dat ik het kind van mijn vader ben, omdat hij de grootvader van mijn kinderen is. Maar het is in elk geval onomstotelijk waar. Nu ja, onomstotelijk? 88

Het Zeskant | 1959 | | pagina 28