DE OUDE GARDE jubileum de ^UVieó In de werfcantine van de Werf Gusto was op 21 juli 1959 een groot aantal werknemers bijeen gekomen voor de viering van het jubileum van de heer G. G. de Vries, beter bekend als „Baas de Vries". De jubilaris had met zijn familieleden plaats genomen voor het bekende met vlaggendoek versierde schild, waarop met grote cijfers „25" staat. Het woord werd gevoerd door de heren Van Wieringen, De Haas, Nieuwenhuis en Slabbekoorn, die allen hartelijke en waarderende woorden lieten horen en deze woorden vergezeld lieten gaan van ge schenken. De 22ste juli 1959 werd de jubilaris met zijn echtgenote door de Directie ontvangen. De heer Mr. H. Smulders complimenteerde de heer De Vries met zijn jubileum en zegde hem dank voor de lang durige en trouwe dienst. Hij bood de jubilaris een geschenk onder enveloppe aan en bovendien een gouden horloge. Voorts overhandigde hij de heer De Vries het zilveren speldje van de Werf Gusto. Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel sprak de heer Van Bergen Walraven, die de gelukwensen van de Maatschappij over bracht en de jubilaris het vererende getuigschrift van de Maatschappij met de bijbehorende zilveren penning aanbood. Na dit officiële gedeelte bleef het gezelschap nog enige tijd bij een kopje koffie bijeen, waarbij verschillende herinneringen uit vroeger jaren werden opgehaald. de Wit Bijna vierendertig jaar lang is de heer J. de Wit iedere dag des morgens van huis naar de Werf gelopen en des avonds van de Werf naar huis. Wanneer we er dan de zondagen en de vakantiedagen aftrekken, blijft er nog een respectabel aantal keren over. Maar nu is dat afgelopen. Want de heer de Wit, die op 10 november 1925 bij de Werf Gusto in dienst trad en daar vierendertig jaar als kraanrijder heeft doorgebracht, is op 4 juli 1959 met pensioen gegaan. Een nieuwe aanwinst dus voor De Oude Garde. We wensen de heer De Wit een goede levensavond en een langdurige diensttijd bij zijn nieuwe onderdeel toe! (0) 95

Het Zeskant | 1959 | | pagina 13