Ideeën AVE CAESAR, MORITURI TE SALUTANT In het nederlands vertaald is dit: Gegroet Keizer, zij die sterven gaan groeten U! Het zijn de woorden, die in de oude Romeinse tijd werden gesproken door degenen, die ter dood veroordeeld waren en voor de leeuwen werden geworpen. Zij die sterven gaan, groeten U! Deze woorden schoten ons te binnen, toen we dezer dagen de stand van onze Ideeënbus opmaakten.Een paar jaar geleden zijn we met een „herboren" ideeënbus gestart met een dikke 160 inzendingen per jaar. En in 1959 hebben we halverweg het jaar nog geen 20 inzendingen ontvangen. Gaat de Ideeënbus sterven? Is het vermogen van het personeel, om verbeterde werkmethoden te vinden, uitgeput? Of vinden we het allemaal wel goéd zoals het gaat? Iedereen weet, dat het thans een moeilijke tijd is voor de scheepvaart en dus ook voor de scheepsbouw. De tijd, dat de opdrachten vanzelf naar binnen rolden, is voorbij. Voor iedere opdracht moet nu worden gevochten. En daarom is het juist nu van belang, dat iedereen meewerkt aan het vinden van betere werkmethoden, van besparingen op de productiekosten enz. Het is merkwaardig, dat juist nu, nu de werf de goede ideeën van het personeel het meest nodig heeft, de belangstelling voor de Ideeënbus tanende is. Gaat de Ideeënbus sterven? We zijn er van overtuigd, dat dit niet het geval zal zijn. En zeker zal dit niet gebeuren wanneer iedereen zijn ogen en oren openzet en er scherp op let of de thans gevolgde werkwijzen nog voor verbetering vatbaar zijn. De Ideeënbus gaat niet sterven. Zij heeft alleen een beetje honger. Help die honger te stillen en de Ideeënbus zal er wèl bij varen. En Uzelf ook! W. 96 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 14