middernacht lagen we eindelijk in bed en na nauwelijks 10 minuten sliepen we als ossen. Vrijdagmorgens hebben we geleerd hoe je door het zand moet kruipen. We moesten n.l. de pieken in de Leemküle besluipen, maar zó, dat het nummer op ons voorhoofd niet kon worden gelezen. Konden ze dit wél, dan was je uitgeschakeld. 's Middags werd er een grote speurtocht gehouden, waarbij we aan het eindpunt een oorlogsverklaring moesten stelen. Deze werd dan later overhandigd aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses der Gusto-kampen Pim. Na afloop kregen we een glas limonade en een beker ijs aange boden. Toen we na het eten van tafel kwamen hebben we gelijk een 20 minuten hard gelopen naar een bosbrand, die gelukkig door de brandweer al was bedwongen. De verdere avond werd gevuld met lezen en kaarten, zodat we om 10 uur naar bed gingen. Zaterdagsmorgens werden we door juffrouw Hcijnen zo rustig mogelijk gewekt in verband met het plan de tent van de leiders te slopen. Toen dit gebeurd was werd de ochtendgymnastiek o.l.v. Arie van Oort (ook wel Callas genoemd) en Ab Nuiten gegeven. De rest van de dag werd gebruikt voor een tocht naar Zwolle, waar 10 opdrachten uitgevoerd moesten worden. Iedere patrouille-leider had f 9,meegekregen, waarvoor eten gekocht moest worden. Om half elf vertrokken we en circa 12 uur waren we in Zwolle. Nadat er eerst voor de knorrende magen was gezorgd, werden de opdrachten uitgevoerd. Toen dit klaar was werd er nog wat rondge keken en wat later gingen we weer terug naar Bartje. Omstreeks half zes waren 2 patrouilles terug, de derde kwam pas tegen half zeven uit geput binnenstrompelen. Nadat de blaren waren verzorgd en het verslag van de tocht was gemaakt, werd er gegeten. Nadat er na 't eten nog wat was gesport, werd er wat gelezen en ge kaart en om 10 uur lag alles in bed. Zondag was een officiële rustdag, zodat er niet veel over te vertellen valt, behalve dan dat er nog 9 man in de IJsel zijn wezen zwemmen, 's Avonds werd er een quiz gehouden, die zeer spannend verliep en tenslotte door de Vlammende Maskers werd gewonnen. Tegen midder nacht gingen we naar bed. Om half twee 's nachts werden we door juffrouw Pleijnen gewekt: er was n.l. een grote bosbrand. Vliegensvlug sprongen we uit bed en staken ons in de kleren en toen zo vlug mogelijk naar de „Brand". Onderweg zagen we leiders liggen half verscholen onder een struik en toen be grepen we pas, dat we in de boot waren genomen. Er werd toen een nachtwandeling gemaakt tot 3 uur (voor een groep werd het zelfs 4 uur) om weer wat slaap op te doen. Terug in het kamp sliepen we spoedig als ossen. De andere ochtend werden we om kwart voor tienen gewekt, zodat de rest van de morgen verloren ging aan de corvee en dergelijke, 's Middags, werd er een telegram van de luchtmacht bezorgd: wij 100 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 18