aan een ieder een lunchpakket uitgereikt (goed idee van het Bestuur). Er bleef nu wat meer tijd over voor de diverse bezienswaardigheden, want een gezamenlijke lunch vraagt in de regel nogal wat tijd. Van de „Tips", die op het reisprogramma waren afgedrukt, werd door velen een dankbaar gebruik gemaakt. (Dank U wel Bestuur, voor het ver strekken van deze tips voor het bezoeken van de bezienswaardigheden!) De groep, waartoe schrijver deze behoorde, heeft zich op de Heunsberg aan de voet van de Wilhelminatoren de belegde broodjes goed laten smaken. De kabelbaan, die ons naar dit hoge punt had gebracht, ver wekte bij velen een goede eetlust, maar bij sommigen was juist het tegengestelde het geval. (Helaas!) De temperatuur was inmiddels sterk gestegen, zodat velen een bezoek aan de grotten hebben gebracht, waar het ongeveer 26° koeler bleek te zijn dan buiten. De vele wandschilderingen en beeldhouwwerken waren zeker de moeite waard en persoonlijk werd ik sterk door het zien van al deze kunst werken geïmponeerd... Door en door koud kwamen we uit de grotten en in de door de zon verwarmde bussen. We vonden het heerlijk ons eens te kunnen warmen na zo'n kille onderaardse speurtocht. We plaatsen hierbij nog een foto onder het motto „Wat hebben we het weer goed" als een prachtige herinnering. Te ongeveer drie uur vertrokken we uit Valkenburg naar Horn, waar gestopt werd voor het gebruiken van een consumptie, die er in ging als de koele dronk in een woestijnreiziger. Hierna ging het op 's-Hertogen- bosch aan, waar het diner ons wachtte. Dat was af! Moeder, dit of dat lust ik niet, was er niet bij, want er stond voor elk wat wils op tafel. Tijdens het diner trok een onweersbui over Den Bosch, die ge lukkig wat verkoeling bracht. Om ongeveer 9 uur het was inmid dels weer droog geworden begonnen we aan het laatste traject van onze reis en keurig op tijd arriveerden we te half elf bij de Werf Gusto in Slikkerveer. We hadden een heerlijke dag gehad. Dank aan de Directie voor de verleende medewerking; dank vooral ook aan het Bestuur van de P.V., voor het vele en vaak moeilijke werk, dat aan de voorbereiding van zo'n reis is verbonden. We kunnen op een goed geslaagde dag terugzien. Geacht Bestuur, namens ons allen harte lijk dank en speciaal van Uw medelid en reporter. C. P. (0) 103

Het Zeskant | 1959 | | pagina 21