fsÉKimama reuzesleepboot „Edgar Bonnet". Deze laatste sleepboot, die een ver mogen van 4500 pk heeft en tot op dit ogenblik nog de sterkste ter wereld is heet thans „Antar". Een model van deze prachtige sleepboot kunt U vinden in het kantoor van I.H.C. te Den Haag. Wist U, tussen haakjes, dat de snelheid van de „Antar" 15 knoop, dat is bijna 25 km per uur bedraagt. De volgende opdracht werd in 1955 afgeleverd. Dat was de grote snijkopzuiger „Louis Perrier", die nu „Tohotmos" heet. Ook hiervan bestaat een model, dat U desgewenst bij Gusto kunt be zichtigen. Vervolgens kwamen nog enkele sleepboten, nl. de „Darfil 139" en de „Chadid" (1600 pk). Een zusterschip van de „Tohotmos" volgde in 1956. Deze kreeg aan- JAAR KANAAL Twee van de vele aan het Suezkanaal geleverde I.H.C.-vaartuigen, links de 1600 pk sleepboot Shabaraan de kade te Port-Said en rechts de grote snijkopzuiger „Tohotmos". vankelijk de naam „Gargamelle" maar heet nu „15 September". Onge veer tegelijktijdig bouwden wij voor een Panamese klant de „Draga Siete". Deze grote snijkopzuiger werkt tegenwoordig ook in het Suez kanaal onder de naam „26 Juli". Vorig jaar werd de serie sleepboten voortgezet met twee stuks van het type „Qirsh". Dit zijn de „Morgan" en „Shabar". En nu staan er weer twee sleepboten op stapel. In ons volgende nummer hopen wij U van de tewaterlating van de eerste een verslag te kunnen geven. Deze zijn echter wat het aantal paardekrachten betreft verreweg de sterkste. Vandaar dat wij hierboven schreven dat de „Antar" tot nog toe de sterkste was. De twee die thans in aanbouw zijn krijgen een vermogen van 6400 pk. De laatste order, die wij tot nu toe van de Suezkanaal Maatschappij ontvingen is de CO. 418, een lepelbagger/rotsbreker (voor gegevens hier van verwijzen wij naar een ander artikel in dit „Zeskant"). 96

Het Zeskant | 1959 | | pagina 24