KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING L.S.Z. leverde zijn eerste duwboot af, de „Olivier van Noort", een schip dat zonder twijfel binnenkort een bekende verschijning op de Rijn geworden zal zijn. Daarmee wordt een nieuw type schip aan het aan afwisseling toch al zo rijke bouwprogramma van de IHC-vennoten toegevoegd. Dat kan nooit kwaad Bij Gusto bouwt men het zij terzijde gezegd, want er stond deze keer niets over in het firmanieuws (ook buiten de IHC) een booreiland, een geweldig drijvend gevaarte, dat bij olieboringen in open zee ge bruikt wordt. Ook dat is het eerste exemplaar van zijn type dat door onze werven wordt gebouwd. U ziet, we staan niet stil Bij De Klop zoekt men het meer in het litteraire. Gédégé had het weer eens op z'n heupen. Hij stelt zich voor fijn in Den Haag te komen dineren. Haagse Bluf eten of drinken? in Madurodam. Dik belegen broodjes, met houten ham, eten. Nu hebben wij in Den Haag wel beschaafd belegde broodjes met koude ham. Maar misschien is dat teveel van het goede? Ook elders in de provincie, te weten bij Verschure in Amsterdam, stort men zich in het culturele onder de leus: de werkende mens, een prachtig fotografisch onderwerp. Min-of-meer beroepshalve geïnteres seerd zijnde hebben wij één brandende vraag: Wie zal de fotografen fotograferen? Bij J. K. hebben ze een nieuw techniekje. Ze slepen de jongelui naar een fabriek buitenslands, waar ontzettend hard gewerkt wordt. Het resultaat is dan natuurlijk, dat de jongens denken: „Dan gaat het bij J. K. heel wat gemoedelijker toe!" Direkt na thuiskomst wordt ze dan een kontrakt voor veertig jaren dienst voorgelegd. Zo komen ze op de Kinderdijk aan al die jubilarissen met lange diensttijden Gonrad-Stork trekt het jubileum in het algemeen in een dier kundige sfeer en laat op een gegeven ogenblik voor het feestvarken een kater volgen. (Dat moet natuurlijk zijn: na het feestvarken, want je kunt niet vóór iets volgen, maar laten we het daar niet over hebben.) Maar dat die kater een smet moet werpen op de feestdag vinden wij onhygiënisch 100

Het Zeskant | 1959 | | pagina 28