soa WERK AA^ DE WIAKEL LEPELBAGGER-ROTSBREKER Efi CO. 418 EGYPTE Wij zijn er trots op. Op de nieuwe opdracht die we hebben voor een lepelbagger/rotsbreker. Het is CO. 418. Het is niet de eerste rotsbreker die we leveren. Het feit dat men ver trouwen in ons materiaal heeft, geeft voldoening. Vooral als dat ver trouwen gebaseerd is op eerder geleverd materiaal. De rotsbreker/lepelbagger CO. 363 die we in India plaatsten, gaf en geeft uitmuntende resultaten. Voor de CO. 418 rekenen wij op dezelfde prestaties, ja zelfs nog belangrijk grotere, want al zijn de beide werktuigen in principe vrij wel gelijk, de CO. 418 is toch groter en sterker. Zo zal de lepel nu ongeveer 3,8 m3 rotsblokken kunnen bevatten, tegen 2,5 m3 van de CO. 363. Vergelijking van het op pag. 90 afgedrukte plan met dat van de CO. 363 toont ook wel enige verschillen. Vooral de „behuizing" is anders, terwijl nu de breker achter en de lepelsteel voor op de ponton komen; bij de CO. 363 waren deze beide voor geplaatst. De lepelbagger zal heel wat moeten doen. Hij zal gebruikt worden voor verbreding van het Suezkanaal. Vooral tussen het Bittermeer en Suez komen rotsformaties voor onder het zand der woestijn. Dan kan met een cutterzuiger of emmerbaggermolen niet volstaan worden. Daar zal de breker heel wat moeten „heien". De daardoor gebroken rotsen kunnen dan door de lepel opgeschept worden. Kortom, een belangrijk stuk werk in Egypte wacht op de CO. 418. Ons wacht een belangrijk werk aan deze lepelbagger/rotsbreker. We zullen er goed en vlot aan moeten werken; wij zijn immers trots!!! P. (CS) 91

Het Zeskant | 1959 | | pagina 3