IS SLAPEN ONVEILIG? maar gebruik een trapje „Is slapen onveilig?" werd mij kort geleden gevraagd. „Hoezo?" was mijn wedervraag. Het antwoord, dat ik kreeg, wil ik U niet onthouden. Een van onze medewerkers zag op een morgen in de nabijheid van de Koemarkt te Schiedam, om precies te zijn bij het muurtje bij de rijwielstalling, een paar gepensionneerden zitten. Eén van hen zat heer lijk met opgetrokken knieën op het muurtje te pitten. Zo in het voorbijgaan dacht onze medewerker: Sjonge sjonge, wat zit die oude daar gevaarlijk. Toen onze zegsman na een kwartiertje weer het muurtje passeerde zag hij daar een ziekenauto van de G.G.D. staan. De verplegers waren net bezig iemand met een zwaar bebloed hoofd op een brancard te leggen. Het bleek het oude mannetje te zijn, dat op de muur in slaap was gevallen en in zijn slaap achterover van de muur was geslagen. Op mijn vraag, waarom hij mij dit verhaal vertelde, antwoordde mijn zegsman: „U wijst er ons altijd op, dat we de plicht hebben ongevallen te voorkomen en dus in te grijpen, vóórdat er een ongeval gebeurt. Dat onze chefs en bazen het voorbeeld moeten geven door het ver strekken van goede instructies en goed gereedschap. En dat we alleen samen veilig kunnen werken. Nou ja... ik heb het ongeval van die oude man eigenlijk zien aan komen, maar ik heb niet de moeite genomen even stil te staan en hem voor het gevaar te waarschuwen. Ik heb een onge val kunnen voorkomen en ik heb het niet gedaan. Dat was ver keerd. Ik vertel het U nu en U mag het verder vertellen." Hoeveel ongevallen kunnen we niet voorkomen door even stil te staan en de gevaarlijke situatie weg te nemen of even te waar schuwen. Geef het ongeval geen kans! Beter in-voorzichtïg dan in-valideü J. O. M. VEILIGHEIDSINSTITUUT (0) 109

Het Zeskant | 1959 | | pagina 11