VLAANDEREN XII BEPROEVING VAN DE SLEEPHOPPERZUIGER CO. 382 Op die dag, die goede vrijdag mag ik wel zeggen, bevond de sleep hopperzuiger „Vlaanderen XII" oftewel CO. 382 zich beoosten Texel om onder andere aldaar te laten zien, wat „ie" wel in zijn „mast" had. Nu, vele in ons marinegat Den Helder -met welke aanduiding niets kwaads zij bedoeld aanboord genomen technici en andere mensen zullen wel de mening zijn toegedaan, dat die mast goed vol zat. Er werd met de vaste hand van onze azuurblauw betruide „kapitein", die onder meer werd gesteund door onze overbekende, nijvere baggerbaas, en onder het genot van een kopje koffie gesleept en gezogen. Midde lerwijl en mogelijk aangemoedigd door de koffie deden de technici hun best. Zij trokken hun dassen recht en dwarrelden met trillende neus vleugels over het schip, overal aan snuffelend en achterdochtig naar kijkend. Het was, alsof zij elk ogenblik iets verwachtten te zien of te horen, dat er beslist toch niet was en er ook niet behoorde te zijn. Enfin, ik hoef over deze snuffel- en andere punten niet verder uit te wijden, de oplettende I.H.C.-ertjes kennen de verschijnselen wel. Het was uiteraard ook een waar feest om tijdens het zuigen de „Bri gade-loze" mannen van het M.T.I. met hun melkflesjes en werphen gels bezig te zien. Met het schuim op de lippen wierpen zij hun flesjes in het slijk der zee, dat zich kolkend een weg door de stortgoten op weg naar de hopper zocht. Maar om de andere activiteiten op de voet te volgen zij dan ver meld, dat er in die tussentijd uitstekend voor de inwendige mens was gezorgd. 108

Het Zeskant | 1959 | | pagina 20