RENAISSANCE VERBOUWING VAN DE CUTTERZUIGER De nassi-tafel met borrel en andere alcoholica werd groepsgewijze de nodige eer bewezen, hetgeen ook gemakkelijk kon, want het weer was van dien aard, dat niemand bij het zien van eten etc. interne moeilijk heden kon krijgen. Ondertussen was het ruim volgezogen en kort daarop werd de lading gelost, waarop tot de tweede fase kon worden overgegaan. Deze fase behelsde wederom sleepzuigen en met, geladen schip „mijl varen". Dit mijlvaren geschiedde viermaal achter elkaar, waarbij zich bijna niemand onbetuigd liet en iedereen ijverig meekeek, hetgeen het aantal onherroepelijk behaalde knopen niet vermocht te beïnvloeden. Na dit festijn kwam, als slotfase na het lossen, de steekzuigbuis aan de beurt. Deze deed wat er van werd verwacht en nadat het ruim was volgezogen, was het tijd voor de „eendags"-gasten om afscheid van schip en tijdelijke bemanning te nemen. Het Helderse sleepbootje, dat de gehele dag rond ons aller zuigwonder had gecirkeld, kwam langszij en nam hen, die naar de pappot terugverlangden aan boord. Met een snelle tocht naar Den Helder kwam aldus een einde aan een interessante, prettige dag. SHIP-AHA (JKS) CO. 1.6271 In tegenstelling tot het order nummer, n.l. een klein CO- nummer, is de verbouwing van bovengenoemde cutterzuiger voor de firma Ackermans Van Haaren in België een groot werk geweest. Doordat de zuiger voor een be paald werk in Egypte geschikt gemaakt moest worden, was een radicale verbouwing van het baggergedeelte en een revisie van een groot gedeelte van de machine-installatie de enige op lossing. Dit omvangrijke werk dat vele maanden heeft geduurd en door Voorzijlieren en Bedieningshuis 109

Het Zeskant | 1959 | | pagina 21