Fabriek Geleen: J. G. Scheffers, voorzitter Th. L. Schoons (montage) J. A. M. van Esch (werkplaats) Beambten Geleen: A. Ramaker, voorzitter L. Bras M. J. Willems. Hierna gaf de Voorzitter een algemeen overzicht van de situatie van het bedrijf. De heer Smulders merkte op, dat, hoewel er zeker geen aanleiding tot ongerustheid bestaat, de verwachtingen voor de eerst komende jaren minder gunstig zijn. Zoals het er nu naar uitziet zal 1959 nog een redelijk jaar zijn. In de eerste plaats moet dit worden toegeschreven aan de orders, die in het verleden zijn geboekt. Dank zij deze orders heeft het bedrijf te Schiedam voor de eerste tijd nog voldoende werk. Dit is echter niet het geval voor wat het bedrijf te Slikkerveer betreft waar men merendeels te maken heeft met orders op korte termijn. Het bezettingsvraagstuk heeft, zoals spreker betoogde, op dit moment de volle aandacht van de Directie. Het verkrijgen van nieuwe opdrachten is echter aanzienlijk moeilijker geworden. De Voorzitter besloot dit overzicht met een wel geargumenteerd beroep op ieders medewerking, de kosten zo laag mogelijk te houden. Daarna werd het thans zeer actuele vraagstuk van de arbeidstijdver korting besproken. De voorzitter bracht naar voren, dat er ten aanzien hiervan reeds richtlijnen bestaan. In feite is de verkorting van de arbeidstijd alleen dan mogelijk, indien tegenover de tijd die minder gewerkt wordt een verhoging van de productiviteit staat, zodat de productiekosten niet zullen stijgen. Daar allerlei middelen tot een opvoering van de productiviteit kunnen bijdragen en deze een diep gaande studie vragen, stelde de heer Smulders voor, deze aangelegen heid in de eerstvolgende vergadering te behandelen. Nadat vervolgens nog gelegenheid was gegeven kwesties, die niet op de agenda stonden, aan de orde te stellen, sloot de Voorzitter om half vijf de vergadering. 136 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 10