^ASTU 1959 neer er ergens materiaal, gereedschap e.d. verknoeid worden, dan is het voor één bepaalde werknemer veelal niet mogelijk daaraan een einde te maken. Het kan voorkomen, dat iemand het geld uit de zak rolt, zonder dat hij er zelf erg in heeft. Dan moeten we hem waar schuwen. Als ik zie, dat iemand, die aan de overkant van een gracht loopt, zijn portefeuille verliest, dan kan ik proberen hem toe te schreeu wen, maar het is de vraag of hij dat hoort. Ook op de Werf kunnen dergelijke gevallen zich voordoen. En dan is er toch een mogelijkheid er iets tegen te doen. Namelijk door middel van de Ideeënbus. Komt men tot de ontdekking, dat er ergens op de werf geld in het water gegooid wordt en kan men er zelf niets aan doen, dan kan men bij de Ideeënbuscommissie een idee inzenden, om aan deze geldwegsmijterij een einde té maken. En als het idee goed is, levert het U zelf nog wat op ook! Zaterdagmiddag, 26 september 1959 om 2 uur, vertrok een aantal leden van de lasclub, werkzaam bij verschillende Schiedamse bedrijven, per bus naar Utrecht voor een excursie naar de „Lastu '59", de door de N.V.L. georganiseerde tentoonstelling. Na aankomst in de Margriet-hal verspreidden de deelnemers zich over de vele stands uit binnen- en buitenland om demonstraties bij te wonen en/of de tentoongestelde apparaten, hetzij autogeen of electrisch, te bezichtigen. Dat een en ander met grote belangstelling werd gevolgd bleek uit de vele vragen, die werden gesteld en soms ook door (komieke) op- of aanmerkingen. Zo hoorden we bij de stand van een electrodefabrikant, die als nieuwig heid gekleurde electroden lanceerde: „Ga je vandaag of morgen met een kleurboek de dubbele bodem inEn bij de inzending van de DAF op de werkstukken-tentoonstelling: „Hé, jö, mot je komme kaike. Ké je zien hoe ze 'n Daffie ammekaarbakke". Veel belangstelling trok ook de machine voor het automatisch verticaal lassen volgens het electroslakproces van dikten van 40300 mm. Nadat in de stad de vermoeide benen waren gestrekt en de hongerige magen waren gevuld, was het gezelschap om 8 uur weer bijeen in de grote zaal van „Tivoli" ter bijwoning van de feestavond, aangeboden door het Hoofdbestuur van de N.V.L. naar aanleiding van het 25-jarig bestaan. Na een inleidend woord van de voorzitter, Prof. Ir. H. E. Jaeger, werd met grote belangstelling gekeken naar een goed gevarieerd programma, dat door een keur van artisten werd uitgevoerd. De goede stemming op het bal daarna deed de tijd voorbijvliegen en veel te vlug kwam het einde van deze in alle opzichten geslaagde dag. Tot slot willen wij vanaf deze plaats de Directies van de Werf Gusto 142 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 16