ROEIWEDSTRIJD ZEEKADETTEN-GUSTO en van Wilton-Fijenoord danken voor de belangrijke financiële bijdrage aan de deelnemende leden van de lasclub aan de excursie, alsook aan de heer J. Marinus voor het vele werk, verricht voor de perfecte orga nisatie van deze dag. Namens het Bestuur van de Lasclub „Schiedam", W. P. Wies, secretaris. De Gusto-roeiploegen I en II en het Zeekadettencorps „Jacob van Heemskerk" vertrokken op zaterdagmiddag 10 oktober 1959 per sleep boot uit Schiedam naar de Waalhaven, waar de baan voor de traditio nele roeiwedstrijden was uitgezet door de Jantjes van de Onderzeeboot basis, van wie we de gasten waren. Na aankomst voegden de Rotter damse Zeekadetten zich bij ons en konden de wedstrijden beginnen. Iedere deelnemer had twee roeiploegen en na de loting ging om half vier Gusto II tegen Zeekadetten Schiedam I van start. Onmid dellijk na de start namen de Zeekadetten de leiding en zij stonden die niet meer af. Zodat daarmede Gusto II uitgeschakeld was. Direct daarna stelde de tweede ploeg van de Zeekadetten zijn plaats in de finale veilig door van Rotterdam II te winnen. Twee Zeekadetten- ploegen uit Schiedam in de finale en nog geen Gusto te bekennen! Al de hoop van de (schaarse) supporters van Gusto was gevestigd op hun roeiploeg I. En deze stelde tegen Rotterdam I niet teleur. Met een ruim verschil finishte deze ploeg. Na de pauze kwam dus de finale tussen één ploeg van Gusto en twee van de Schiedamse Zeekadetten. De heersende zenuwachtigheid was er de oorzaak van, dat de start wat lang duurde, doch toen het sein „Haal opgelijk" weerklonk, begon de spectaculairste race van de middag. Schiedam I nam gelijk de leiding en Gusto I en Schiedam II volgden. De laatstgenoemde ploeg vervulde een ondergeschikte rol, want er ontbrandde een felle strijd tussen de twee eerstgenoemde ploe gen. En Gusto I bleek sterker! Want zij liepen in en verkregen bij het einde van de eerste helft van de baan een kleine voorsprong. Doch door het uitwijken bij het ronden van de boei ging die voorsprong ver loren en kwamen zij zelfs weer achter te liggen. Maar toen kwam het ongelooflijke! Gusto I ging op bevel van stuurman Gerrets iets sneller roeien. De ruggen kromden zich. Tegen dit Titanengeweld was niets bestand. Schiedam I boog deemoedig het hoofd, roeide toch door, maar verloor zijn voorsprong en raakte achter. Gusto I roeide voort, gooide er een eindsprint tegenaan en werd voor de tweede maal in successie kampioen en houder van de wisselbeker. Tevens werd Gusto I winnaar van de gouden medaille. Een prachtige race en een succes voor manager Post! Hulde en bloemen voor hem! P. Steeds. (0) H3

Het Zeskant | 1959 | | pagina 17