FOTO'S VAN LANDEN WAARAAN WIJ LEVEREN 1. Jongeman met struisvogel-eieren 3. Kaapstad bij avond 2' In het "Kruger National Park" 4. Moeder en kind U zult zich wellicht herinneren, dat wij ongeveer twee jaar geleden onze eerste order uit Zuid-Afrika konden boeken. Dat was de standaard zuiger Ilanda (CO 383), die nu precies een jaar werkt in de Unie van Zuid-Afrika. Het was n.l. op 28 oktober 1958, dat de administrateur van Natal (een van de staten van de Unie), de heer A. E. Trollip, de snijkopzuiger CO 383 de naam Ilanda gaf. Dit is dezelfde naam als die van een daar voorkomende vogel, die met zijn sterke snavel in de grond wroet en zo zijn voedsel bemachtigt. De Ilanda dient om de delta van de rivier de Umfolozi, die bij St. Lucia in de Indische Oceaan uitmondt, weer op diepte te brengen. In 1950 is de Umfolozi buiten haar oevers getreden en is de gehele delta ver zand. Daardoor was de delta ongeschikt geworden voor recreatie. Vóór de verzanding was het een „recreatie-paradijs". Door het werk van de zuiger hoopt men dit probleem op te lossen, zodat de plaats St. Lucia met zijn omgeving opnieuw o.a. „het vissersparadijs" genoemd kan worden. Een tweede taak van de Ilanda zal zijn het uitdiepen van het kanaal, dat van de delta naar de binnenmeren van St. Lucia loopt. Tot nu toe werkt de zuiger met veel succes. Nog een jaar werken aan dit project heeft zij voor de boeg. Wij vertrouwen, dat ook dit met evenveel succes zal zijn. De "Ilanda" aan het werk in de delta bij St. Lucia 135 itUM

Het Zeskant | 1959 | | pagina 25