BLOC-NOTES KOSTEN GELD PRO JUVENTUTE Een groot bedrijf heeft uit de aard van de zaak ook een grote admini stratie. Dat wil zeggen, dat er veel mensen in het bedrijf zijn, die regelmatig bepaalde dingen op een stukje papier moeten noteren. Ze hebben daarvoor bloc-notes nodig. Gebruiken ze die bloc-notes doel matig? We wagen het te betwijfelen. Want we hebben vernomen, dat er in 11 maanden tijd op de Werf 2400 bloc-notes (groot en klein door elkaar) zijn verbruikt. Stel iedere bloc-note op 100 velletjes, dan geeft dan een verbruik van 240.000 blaadjes in 11 maanden of pl.min. 260.000 bloc-note-blaadjes per jaar. Hoeveel van die blaadjes worden er weggegooid met niet meer dan een paar woorden of een paar cijfers beschreven? Het is goed om ook ten aanzien van de bloc-notes de nodige zuinigheid te betrachten. Kosten die bloc-notes dan zoveel? Daar gaat het niet om. Ze kosten altijd nog te veel om ze te vermorsen. Ook door op een simpel ding als een bloc-note zuinig te zijn, kunnen de onkosten verlaagd worden. En dan nog iets. Heeft U er enig idee van, hoeveel een gewoon elastiekje, zoals we die b.v. om een pakje tekeningen doen, weegt? U moet eens uitrekenen, hoeveel er daarvan in een kilo gaan. En dan bedenken, dat er per jaar ruim 7 kilo van die elastiekjes gebruikt worden. Gooien we niet veel van die elastiekjes in de prullemand en dus geld in het water? Wij ontvingen het verzoek iets te zeggen in ons blad over de „Oranje kalender", uitgegeven door „Pro Juventute". We doen dat graag, omdat Pro Juventute een instelling is, die veel voor kinderen doet. En nog meer wil doen als er maar meer geld beschikbaar zou zijn. Dat meerdere geld nu tracht deze instelling bijeen te brengen uit de opbrengst van de zgn. Oranje-kalender. De prijs van deze mooi uitgevoerde kalender bedraagt 2,85. 152 (0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 12