EXCURSIE VEILIGHEIDSCOMMISSIE FOTO'S BLOEDTRANSFUSIE Wij vestigen er de aandacht op, dat in de daartoe bestemde kastjes in de Werfcantine en bij de kantoorgarderobe foto's zijn opgehangen, die voor het personeel verkrijgbaar zijn gesteld. Alle foto's zijn zowel op groot als op klein formaat verkrijgbaar. De grote foto's kosten 1,per stuk; de kleine 0,50. Begonnen is met een serie foto's van het booreiland. Het ligt in het voornemen te zijner tijd ook foto's van andere objecten verkrijgbaar te stellen. Bestellingen kunnen worden opgegeven bij de afdeling Personeelszaken. Zo af en toe krijgen we een telefoontje. „U spreekt met de Bloedtransfu siedienst van het Nederlandse Rode Kruis. Wilt U de heer A. vragen direct naar het Ziekenhuis te komen voor een bloedtransfusie." Dan weten we, dat er een mens in nood verkeert en nog slechts geholpen kan worden als er iemand bereid is zijn bloed voor die patiënt af te staan. We weten ook, dat er verschillende leden van ons personeel als donor, d.w.z. als bloedgever, bij de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis staan ingeschreven. Maar we horen, dat het er niet genoeg zijn. Om alle patiënten, die een bloedtransfusie nodig hebben, te kunnen helpen, zijn er nog veel meer donors nodig. Zowel in Schiedam als in Rotterdam. Een directe manier om Uw medemens te helpen is: Uw bloed te geven als hij dat in geval van ziekte (of ongeval) nodig heeft. Wie bereid is op deze wijze zijn medemens te helpen, geve zich op als lid van de Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis, afd. Schidam, p/a Polikliniek Dr. Noletstichting, te Schiedam, tel. 65245. Voor Rotterdam is het adres: Westzeedijk 112, tel. 116410. De patiënten zullen U er dankbaar voor zijn. Vrijdag, 16 oktober 1959 om 7 uur 's morgens vertrokken de leden van Gusto's Veiligheidscommissie naar Vlissingen om daar een bezoek te brengen aan de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". Nadat te Slikkerveer nog enkele deelnemers waren opgenomen ging de bus in één ruk door naar Vlissingen, waar we na een voorspoedige reis te ongeveer 10 uur arriveerden. Onder het genot van een kopje koffie, dat na de lange reis uitstekend smaakte, werd kennisgemaakt met de Veiligheidsinspecteur van „De Schelde" en met de Chef van de leerlingopleiding. Nadat de koffie gebruikt was hield de Veiligheidsinspecteur een inleiding over de toe passing van de veiligheidsvoorschriften en het gebruik van de be veiligingsmiddelen bij de werf „De Schelde". Voorts werd een zeet interessante stand bezichtigd, waar meer dan honderd verschillende soorten veiligheidsbrillen werden getoond, die een indruk gaven van de (0) 153

Het Zeskant | 1959 | | pagina 13