ontwikkeling van dit veiligheidsmiddel in de loop van de jaren. Ver volgens gaf de Chef van de Leerlingopleiding een overzicht van de opleiding van de leerlingen, waarbij de toepassing van de veiligheids voorschriften een belangrijke plaats inneemt. De gehele opleiding is in één gebouw ondergebracht en daardoor is het mogelijk de naleving van de veiligheidsvoorschriften door de leerlingen regelmatig te con troleren en te handhaven. Na deze uiteenzettingen was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door verschillende leden van het gezelschap gebruik werd gemaakt. Hierna volgde de door onze gastheren aangeboden lunch, die we ons goed lieten smaken. Tijdens de lunch werd door de Directiesecretaris de heer Mr. Van Andel een tafelvlaggetje van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" aangeboden, dat ten deel viel aan de oudste deelnemer in dienstjaren, de heer W. v. d. Wilt. Vervolgens werd het bedrijf bezichtigd. In de tandwielenfabriek zagen wij de tandwielen met schuine vertanding van zeer grote afmetingen voor turbines en dergelijke. Verder werd een bezoek gebracht aan de aluminiumverwerkende afdeling en de gieterij. In de afdeling Scheeps bouw waren geweldige frais- en kotterbanken in gebruik. Het optisch afschrijven was zeer interessant. Het viel ons op, dat er bij de diverse machines zeer veel ruimte was voor de opslag van materiaal en dat de zeer brede looppaden goed waren vrijgehouden. Nadat wij het bedrijf bezichtigd hadden, was er een discussiebijeenkomst met de Veiligheidsinspecteur van „De Schelde", waarbij over ver schillende dingen, die ons waren opgevallen, van gedachten werd ge wisseld. Tijdens deze bespreking, waarbij onzerzijds maar heel weinig „aanmerkingen" vielen te maken („De Schelde" heeft een zeer laag ongevallencijferl), werd aan alle deelnemers een asbakje van de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" aangeboden, hetgeen ten zeerste op prijs werd gesteld. Vermeldenswaard is nog, wat we vernamen bij de bezichtiging van de brandweerafdeling. Het is zo, dat de bedrijfsbrandweer zich uitsluitend tot het eigen bedrijf beperkt, tenzij de gemeente-brandweer de hulp van de werf inroept, voor brand buiten het werfterrein. Maar bij brand in ziekenhuizen en in tehuizen voor ouden van dagen wordt in Viis- singen zowel de gemeentebrandweer als de bedrijfsbrandweer gewaar schuwd. Beide ploegen rukken dan uit en de ploeg, die het eerste bij de brand arriveert, heeft dan de leiding bij het bluswerk. Een gezonde samenwerking tussen overheid en particulier bedrijf. Een hartelijk afscheidswoord werd gesproken door de heer Mr. van Andel, die o.m. wees op het nut van een goed contact, niet alleen op Directie-niveau, maar ook op het niveau van de werknemers. Spreker zag in de toekomst nog wel de mogelijkheid van een nauwere samen werking tussen de verschillende werven in ons land en dan is het goed, dat niet alleen directieleden, maar ook personeelsleden elkaar kennen. Namens alle deelnemers sprak de heer Wink een woord van dank voor 154(0)

Het Zeskant | 1959 | | pagina 14