Oil«to Schaakvereniging K. W I N K E L INHOUD GUSTO-NIEUWS 1959 Dinsdag, 3 november 1959, overleed in het Gemeenteziekenhuis te Schiedam onze wedstrijdleider, de heer K. Win kel, die zoveel voor ons betekende. Groot was de verslagenheid voor ieder die hem kende. En wie van de Werf Gusto kende deze sympatieke man niet? Toch zeer zeker als voormalig zieken bezoeker. Voor de Schaakvereniging is hij de spil geweest, waar alles om draaide. Een man, wiens leven stond in het teken van „Dienen"; altijd klaar met een opwekkend woord; zichzelf wegcijferend. Maandag 24 augustus jl. werd hij opgenomen in het Ziekenhuis voor een operatie. Toen begon voor hem de laatste „schaakwedstrijd"; die om zijn leven. De strijd was zwaar, met steeds wisselende kansen. Ieder, die hem kende, leefde met hem mee en zij, die hem bezochten in het Ziekenhuis, stonden verbaasd over het taaie volhouden, de vastberaden wil om te winnen. Waar deze tengere man de moed en de energie vandaan haalde om door te vechten, was zelfs voor de doktoren een raadsel. Enige malen zelfs liet hij de hoop op herstel groter worden, ondanks het feit, dat hij een kansloze stelling verdedigde. Hij capituleer de niet en vocht verbeten verder totdat er niets meer over was, waar mede hij de strijd kon voortzetten. Nu is hij er niet meer. Het enige, wat wij nog voor hem konden doen, was op zijn begrafenis aanwezig te zijn met wat bloemen. En op de schaakavond een minuut stilte in acht te nemen. Zo hopeloos weinig. Rust zacht, heer Winkel; we zullen je erg missen. t Algemeen Blz. 1959 1 Sfeer 2 Twee maanden vakantie 14 Vertrouwen 16 Doe het zelf 28 Let's fix it 29 Niemand wilde het geld van Geurt hebben 30 Een kwestie van voorzorg 61, 92 Hup, Holland, hup 91 Deze man heeft een revolutie teweeggebracht in Uw woning 105 (0) 159

Het Zeskant | 1959 | | pagina 19